Акционные товары
Перезвоните мне

Біль в м’язах після тренування: як уникнути травми і полегшити стан

Комментариев к записи Біль в м’язах після тренування: як уникнути травми і полегшити стан нет

«Крепатура» після фітнес-тренування може бути не завжди безпечною для організму. Біль у м’язах внаслідок інтенсивного навантаження може бути досить сильною. Іноді на її тлі відразу не зрозуміти, наскільки сильні пошкодження в м’язах і чи не травмувалася людина.

Чому бо1078 копиялять м’язи після тренування і чи небезпечно це
«Крепатура» виникає після важких фізичних вправ або у людей зі слабкою фізичною підготовкою, які нещодавно займаються спортом. Також м’язова біль може проявитися через кілька годин або навіть добу після тренування: таку біль називають «запаздывающей» м’язовим болем (ЗМБ). Біль у м’язах викликається накопиченням молочної кислоти. Це так званий «побічний» продукт, який утворюється в м’язовiй тканининi в процесі тренування. Чим сильніше навантаження – тим більше молочної кислоти, яка викликає в м’язовiй тканининi відчуття болісного печіння. Після припинення тренування поступово молочна кислота з м’язів вимивається і надходить у загальний кровотік, підвищуючи кислотність крові і надаючи омолоджуючу дію на організм. Така «крепатура» швидко проходить і не небезпечна для організму.Boli-v-myshcah-i-sustavah копия

ЗМБ виникає у початківців або вже у тренованих людей при освоєнні нових вправ. Така біль викликається мікротравмами – розривами м’язового волокна. Користь від таких мікротравм полягає в активізації секреції гормонів, за допомогою яких стимулюється загоєння і пригнічується запальний процес у м’язах. Підсумок – м’язова маса збільшується. Якщо такі мікротравми в м’язах не зажили, то наступне інтенсивне фізичне навантаження може зашкодити. А при зайвiй кількості тренувань може наступити перетренованість – фізичне виснаження.
Ознаки перетренування: як попередити травму
При зайвому фізичному перевантаженнi, може знизитися імунітет, а в суглобах розвинутися запальний процес. Оскільки гормональна секреція в організмі знижується, роблячи менш міцними суглобову тканину і сухожилля. При такому стані легко отримати травму. Один з важливих ознак перетренованості – це фантомний біль. Вона з’являється в м’язах і суглобах приблизно через пару годин після тренування і може самостійно зникати і з’являтися знову, без видимих причин. В такому випадку краще припинити фізичні навантаження на пару тижнів.

Відрізнити травму від звичайної м’язової втоми допоможе характер болю. Якщо ви отримали травму, то біль буде гострою і ниючий, при русі або ворушіння рукою або ногою відчувається «простріл» болі. На місці пошкодження може виникнути набряклість або синяк. Якщо при тренуваннях у спортзалі виникають хрускіт, клацання в суглобах – будьте обережні, це ознаки швидкої травми.
Як прибрати «крепатуру» в м’язах
Якщо все-таки перестаралися і відчуваєте біль у м’язах, то полегшити стан допоможуть кілька методів:
-якщо м’язовий біль не занадто сильний, то повністю відмовлятися від фізичного навантаження, не варто. Можна замінити вправи на більш щадні: зайнятися розслаблюючій йогою або легкої аеробікою. Так можна активізувати кровообіг і м’язову відновити пошкоджені тканини
-зняти біль у м’язах допоможе тепла ванна (до 40 градусів Цельсія), в яку можна додати морську сіль або ефірні масла,до речi для кращого ефекту розслаблення м’яз,рекомендував би вам спробувати морську сіль з додаванием натуральних лікувальних масел для ванн. Використовується в багатьох лікувальних закладах : санаторіях, профілакторіях і лікарнях як в Україні, так і за кордоном з метою лікування і профілактики . Ознайомитися ви можете перейшовши за посиланням http://medapparatura.com.ua/c/koncentrat-dla-vann/!. Можна злегка помасажувати м’язи мочалкою: масаж робити не варто, він може посилити ситуацію
зняти м’язовий біль допоможуть спеціальні знеболюючі мазі. Їх також слід втирати обережно, не натискаючи і не масажуючи м’язи.
Якщо біль у м’язах не проходить більше 5 днів, то терміново зверніться до лікаря. Такий стан може бути ознакою сильного запального процесу у м’язах або іншої серйозної травми.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заказать звонок
+
Жду звонка!