Акционные товары
Перезвоните мне

Перелом шийки стегна: що робити?

Комментариев к записи Перелом шийки стегна: що робити? нет

Перелом шийки стегна найбільш небезпечний для літніх людей і жінок віком за 50. Більше інших даній травмі піддаються жінки, оскільки з віком у них кісткова тканина стає більш крихкою. Хоча процес загоєння перелому стегнового суглоба та реабілітації стає складніше для людей, яким від 30 років і більше.

Хто в групі ризику перОстеопороз-фактори-ризику копияелому шийки стегна
Перелом шийки стегна – це травма літній категорії населення: у 90% випадків травмуються люди у віці 60-80 років. Жінки отримують переломи шийки стегнової вдвічі частіше за чоловіків, оскільки крихкість кісток (остеопороз) після настання менопаузи у жінок різко посилюється. Якщо людині за 60, і він невдало впав з висоти власного зросту, то цього цілком може бути достатньо для перелому шийки стегна. Зростає ризик отримати дану травму в зимовий час, коли на вулиці ожеледиця.
Ознаки перелому шийки стегна
При переломі шийки стегнової людина відчуває біль у місці травми, яка посилюється після спроби стати на постраждалу ногу. При спробі повноцінно стати і піти, людина відчуває біль в паху, тазостегновому суглобі, яка стає ще сильніше при рухової активності і заспокоюється, коли потерпілий нерухомий.

Симптом, який характерний лише для перелому шийки стегна – це «прилипша п’ятка». Підняти ногу коли лежить,людина не може, кінцівку ковзає по поверхні, на якій він лежить. Стопа при даній травмі вивертається назовні, а нога скорочується приблизно на 2-3 см. При підозрі на перелом шийки стегна потрібно покласти потерпілого на рівну поверхню і викликати «швидку».
Як лікують перелом шийки стегна
Чим старше постраждалий від перелому шийки стегна, тим складніше його одужання і реабілітаційний період. У пацієнтів віком старше 80 років, як зазначають медики, високий відсоток смертності після перелому шийки стегнової кістки. Тому важливо не тільки підібрати правильну методику лікування травми з використанням різних медичних фіксаторів і хірургічного лікування, але і стежити за ретельним доглядом протягом усього періоду одужання. Чим людина старше, тим менша ймовірність того, що цілісність пошкодженої кістки відновиться.

У постраждалих з такою травмою віком до 90 років використовуються оперативний метод лікування з використанням ендопротезування та фіксації частини пошкодженої кістки. У людей віком старше 90 років оперативне лікування не проводять,пошкоджений суглоб фіксують за допомогою спеціальної гіпсової пов’язки. Сильні болі, неможливість самостійно себе обслуговувати призводять до депресивних станів. Тому дуже важливо надавати такій людині не тільки фізичну, а й психологічну підтримку.
Як доглядати за хворим з переломом шийки стегна

  • Людині, особливо літній, потрібно приділити максимум уваги і зміцнити його віру в одужання. Інакше тривалі депресії у людей з переломами шийки стегнової в літньому віці можуть призвести до деменції (старечого недоумства)
  • можливо для полегшення депресивного стану знадобиться застосування заспокійливих засобів або антидепресантів щоб зняти больові відчуття, лікар призначить знеболюючі засоби. Потрібно обов’язково дотримуватися інструкції і не пропускати прийом медикаментів: в залежності від складності пошкодження суглоба це можуть бути ліки в таблетках або ін’єкціях
  • проводити профілактику пролежнів. Із-за постійного знаходження в лежачому положенні , кровообіг в деяких ділянках тканин порушується, що призводить до утворення дистрофічних змін, виразок, аж до некрозу тканини. Тому важливо використовувати протипролежневі матраци, перевертати хворого, якщо немає протипоказань лікаря, обробляти місця з утвореними пролежнями спеціальними мазями і присипками
  • після того, як хворому дозволять вставати, обов’язково потрібно допомагати йому ходити, незважаючи на біль. Інакше до нормального життя людина не повернеться
  • важливо правильно зафіксувати ногу з боку ушкодженого суглоба спеціального взуття або використовувати лонгету. Також допоможуть в період реабілітації зручні милиці і ходунки

стежити за харчуванням – у раціоні повинно бути більше рідкої їжі, фруктів і овочів, рідини (не менше 2 л на добу, якщо немає протипоказань), проводити дихальну гімнастику для профілактики пневмонії, робити масаж, щоб поліпшити кровообіг.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заказать звонок
+
Жду звонка!