
Чому краще митися в холодній воді? Відповідь, здавалося б, очевидна, особливо, якщо мова йде про літнiй період. Холодна вода регулює температуру організму після тривалого перебування на сонці або в жарких приміщеннях, вона бадьорить, допомагає прокинутися і повертає життєві сили. Але у обливання холодною водою є й інші позитивні сторони.
Коли починається літня профілактика каналізаційних труб і гарячу воду вимикають, в кращому випадку, на два тижні, а котла бойлера або колонки у вас немає – саме час задуматися про здоров’я і почати нарешті загартовуватися. Загально-відомо, що холодний душ сприяє зміцненню імунітету, поліпшенню циркуляції крові та лімфи, загоєнню різних шкірних ран та усунення подразнень, збагачує шкіру киснем, нормалізує дихання, відновлює ріст і блиск волосся, запобігає поява лупи, допомагає пережити депресію і навіть стимулює підвищення рівня чоловічих гормонів.
Крім перерахованих плюсів холодних водних процедур, існує ще ряд причин, по яких варто приймати холодний душ хоча б через день і не довше 2-х хвилин. Наведемо деякі з них.
- Холодна вода для судин і капілярів – гарне тренування. Вони різко звужуються, і кров швидко поширюється від них по всьому організму, заповнюючи собою внутрішні капіляри, які у більшості людей починають відмирати, коли їм виповнюється 30 років. Якщо таке відмирання відбувається, наприклад, в серці, це може послужити причиною інфаркту і інших серцево-судинних захворювань. Завдяки достатньому і своєчасному постачанню капілярів кров’ю, внутрішні органи будуть отримувати все необхідне для нормальної діяльності. У результаті організм омолоджується.
В організмі людини постійно утворюється безліч токсичних газів у результаті різних біохімічних процесів. Наша шкіра не завжди здатна виводити їх самостійно, адже шкірні залози не звикли працювати сумлінно, ховаючись все життя за одягом від навколишнього середовища. При впливі холодної води на шкіру «погані» гази відтягуються до її поверхні, таким чином, шкіра очищається. - Холодна вода допомагає знищувати хворі клітини. В нейронах рецепторів на поверхні шкіри утворюються електричні імпульси. Іони натрію (Nа+) у нормальному стані не можуть проникнути всередину клітини нейрона, а іони калію (К+), навпаки, не можуть з неї вийти, оскільки розміри їх занадто великі. Але під впливом холодної води мембранні отвори нейронів збільшуються, і натрію з калієм міняються місцями. Від такого переміщення позитивно і негативно заряджених іонів виникає електричний імпульс, який спочатку передається у спинний мозок, потім – в головний. Головний мозок дає відповідні сигнали, які викликають тепло у хворих клітинах не тільки шкіри, але і всього організму, і під його впливом ферменти лопнули лізосом розчиняють негідні клітини. Як бачимо, різке вплив на шкіру низьких температур допомагає самовидужуванню організму.
- Контактуючи з холодною водою, наша шкіра покривається тонкою плівкою, крізь яку, крім нешкідливих іонів Н+ і ОН — не проникають ніякі інші. Іони всіх сторонніх речовин залишаються на поверхні шкіри. Такий процес називається гiдрофильтрацiею. Природний водяний фільтр береже наш організм від зовнішніх подразників і мікробів.
Під впливом холодної води на організм протягом короткого часу підвищується опір людини радіоактивного опромінення. Радіонукліди, важкі метали, нітрати і пестициди виводяться з організму завдяки холодного душу, причому не традиційно, через нирки, часто ослаблені, якщо людина хворіє, а через легені, кишечник і шкіру. Слід зазначити, що виведення шкідливих речовин з організму не є першою й основною функцією цих органів. - Не варто забувати, що деяким приймати холодний душ противопоказанно. До їх числа відносяться люди, які страждають серцево-судинними і нервовими захворюваннями, наприклад, гіпертонією, головним болем, порушеннями сну і т. д. Якщо ж ви все-таки вирішили ризикнути навіть при наявності таких хвороб, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.
Добавить комментарий