Як сколіоз впливає на здоров’я і що робити?

Сколіозом —  нmedapparaturaазивається викривлення хребта в ліву або праву сторону щодо своєї осі. Головна причина розвитку даного захворювання – малорухливий, сидячий спосіб життя. Найпоширеніший -це сколіоз поперекового та грудного відділів хребта. У переважній більшості випадків деформація хребта відбувається в шкільному віці, а згодом, у дорослому житті, ситуація ускладнюється, якщо не вжити термінових заходів. Прогресуючий сколіоз згубно впливає на роботу внутрішніх органів людини і на безліч процесів, які відбуваються в організмі.
Яким буває сколіоз?

На хребті людини є природні вигини. Сколіоз має місце, якщо кут хоча б одного з даних вигинів стає більше, ніж потрібно. По градусу відхилення від норми сколіоз буває наступних видів:

  • Сколіоз першого ступеня – кут викривлення дорівнює 1-10°.
  • Сколіоз другого ступеня – кут викривлення дорівнює 11-25°.
  • Сколіоз третього ступеня – кут викривлення дорівнює 26-50°.

Сколіоз четвертого ступеня – кут викривлення перевищує 50°.stepeni medapparatura
Також є класифікація сколіозу за кількістю сколиозных дуг. Виділяють:

  • С-подібний сколіоз – з одною викривленої дугою на хребті.
  • S-подібний сколіоз – з двома дугами.

Z-подібний сколіоз – з трьома дугами.
Сколіоз має класифікацію за місцем розташування першої дуги. Буває:
-Шийно-грудний сколіоз – вершина дуги розташована на тому ж рівні, що і третій-четвертий грудний хребець. Він впливає на асиметрію тіла і іноді обличчя людини, помітну неозброєним оком.
-Грудний сколіоз – вершина дуги на рівні сьомого-десятого грудних хребців. Найчастіше буває правостороннім.
-Грудно-поперековий сколіоз – вершина дуги на рівні хі-хіі грудних хребців, буває як право та і лівостороннім, при ньому зазвичай утворюються вторинні дуги.
-Поперековий сколіоз – вершина дуги на рівні першого-другого поперекових хребців. Слабо розвинена форма захворювання, про яку людина може і не підозрювати.
80% зафіксованих випадків сколіозу лікарі називають ідіопатичними, тобто з неясними причинами виникнення і розвитку. У дитинстві викривлення хребта відбувається з причини неправильної посадки за партою чи столом. До сколіозу призводить така, на перший погляд, безневинна річ, як звичка постійно виставляти вперед плече робочої руки (правої або лівої). З-за цього хребет мимоволі перекошується. До причин появи сколіозу відносять і погану спадковість, і вроджені дефекти хребта.
До чого призводить сколіоз?
Сколіоз впливає на поставу: людина стає сутулою, його плечі опущені, спина горбата або крива. Все це призводить до фізичних і психологічних проблем. Тому лікувати сколіоз потрібно якомога раніше.

Прогресуючи, дана хвороба впливає на роботу внутрішніх органів, адже вони підлаштовуються під деформацію хребта, дають збої. Тому сколіоз може призвести до таких проблем, як:
-постійні головні болі;
-серцевий напад;
-тахікардія;
-защемлення нервових закінчень;
-порушення обміну речовин;
-розлади в роботі травної системи;
-руйнування міжхребцевих дисків;
-серцево-легенева недостатність;
-проблеми з сечостатевої системою.
Якщо хребет викривлений більш, ніж на 50°, хворому важко виконувати будь-яку фізичну роботу. Часто такі випадки з часом призводять до інвалідності.

Сколіоз – це небезпечне захворювання для людини. Успіх у його лікуванні безпосередньо залежить від того, як рано воно почалося. При перших же симптомах деформації хребта потрібно звернутися до лікаря. Важлива профілактика сколіозу у шкільному віці. Прогресуючий сколіоз призводить до величезних проблем зі здоров’ям у людини, тому це питання потрібно завжди тримати на контролі.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка