Алкоголізм : Чим визвана тяга до алкоголю?
medapparatura.com.ua

Алкоголізм : Чим визвана тяга до алкоголю?

Алкоголізм – це хвороби, до якого людина приходить під впливом ряду факторів. Але чомусь незважаючи на однакові умови життя, стреси, завантаженість на роботі одні люди не спиваються, а інші стають алкоголіками. Наркологи відзначають, що алкоголізму*, як і в будь-якої хвороби, існує група ризику і призводять до захворювання фактори.

Алкоголізм і спадковість: чи є зв’язок?

Медичні дослідження говорять про те, що більше 60% алкоголіків-батьків діти прив’язуються до спиртних напоїв. Проте в той же час ні одним дослідженням на 100% не доведено, що алкогольну залежність формує виключно спадковість. Так, від батьків до дитини передається не «ген алкоголізму*», а ряд факторів.

Це особливості будови мозку, група крові, психологічні та емоційні особливості, які сприяють розвитку алкоголізму*. Найважливіший фактор – середовище в родині, де виховується дитина і батьки постійно вживають алкоголь. Більше ризикують стати алкоголіками то діти, чиї мати або батько зловживають алкоголем. А, чим менше ступінь спорідненості в алкоголіка і його родича (наприклад – п’є брат, дідусь, тітка тощо), тим нижче ризик успадкування прихильності до алкогольних напоїв.

Стреси, депресії і шкідливі звички

Під шкідливими звичками мається на увазі не тільки куріння, але і пасивний спосіб життя, коли перегляд телевізора «під пиво» переважає над заняттями спортом або активним відпочинком без алкоголю. Але, як підкреслюють наркологи, саме куріння значно підвищує ризик пристрасті до спиртного. Так, 90% алкоголіків також завзяті курці. Якщо людина ще не ставши алкоголіком, але вживає спиртне кожен день і до того ж курить, то вона ризикує ще більше прив’язатися до алкоголю. Оскільки при кожній новій дозі нікотину мозком виробляється імпульс-команда прийняти ще й алкоголь.

Також сприяє пристрасті до алкоголю депресивні стани, особливо конфлікти в сім’ях. Причому чоловіки частіше намагаються заглушить депресію алкоголем, ніж жінки і таким чином більш схильні до алкоголізму. Однак жінки більш схильні до розвитку депресій в таких випадках. Бажання зняти невроз, знизити вплив стресу і т. д. алкоголем у людей зі слабкою силою волі, особливостями психіки (згадайте про спадковий фактор) і т. д. може закінчитися алкоголізмом.

Комплекси, проблеми й алкоголь: що ж робити?

До зловживання спиртним може привести стан неврозу як з-за розвиненого комплексу неповноцінності, так і з-за гіпервідповідальності і перфекціонізму. Часто розвивається комплекс неповноцінності в дітей і підлітків, позбавлених батьківської уваги, любові і розуміння. І навпаки, успішні люди, які звикли у всьому бути першими, зриваються з-за накопиченої втоми або не виправдання чергових надій родичів, коханих і т. д.

Алкоголь – легкий спосіб забути образи, розслабитися, але підступний і веде до алкоголізму. Стреси, важкий клімат і розбіжності в сім’ї і т. д. допоможуть подолати психологи, підтримка друзів, повноцінний відпочинок і активності – спорт, йога, танці, плавання і т. д. Якщо ж людина вже втягнувся і не може сам «зістрибнути» з алкоголю, то без сторонньої допомоги йому не обійтися. Тому важливо не сподіватися на «саме пройде», алкоголізм виліковний тільки при дотриманні ряду факторів і під наглядом фахівця. Якщо ваш чоловік або дружина, брат, друг, дочка і т. д. почали зловживати алкоголем, не лайте їх, а звертайтеся за допомогою здатність: сучасні методи лікування алкоголізму * дозволяють допомогти алкоголіку і без його відома.

Будьте здорові  «медаппаратура»

medapparatura.com.ua

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка