Бігом — до здорового життя: як почати бігати і не нашкодити?

Біг – простий і доступний спорт, почати займатися ним може кожен. Важливо лише обрати відповідні одяг і взуття, місце для пробіжок і знати, як і скільки правильно бігати, щоб не нашкодити самому собі. Біг підтюпцем – джоггінг – стає все популярнішим, і освоїти його можна в будь-якому віці.

З чого ж почати починаючому бігунові: вибираємо взуття для бігу
Отже, для початку потрібно визначитися, у чому і де ви будете бігати. Якщо з одягом для бігу все просто – спортивний костюм,  толстовка і т. д., взуття для бігу повинно бути зручним і безпечним. Спортивні інструктори і продавці спортивного взуття пропонують бігати в спеціальних кросівках. Початківець бігун при бігу приземляється на п’яти, що неправильно і може призвести до травм гомілковостопного суглоба. Поки ви освоїте правильну техніку бігу, знадобитися деякий час. Тому важливо бігати у взутті з м’якою підошвою: вона допомагає при бігу приземлятися на подушечки пальців ніг і пом’якшує наслідки удару ступні про землю. Спортивні кросівки для бігу мають потовщену «п’ятку» з амортизатором. Це і добре, і погано одночасно: добре, тому що така взуття захищає недосвідченого бігуна, амортизуючи удару п’ятки про землю і роблячи його легше. Погано, тому що якщо ви не освоїте правильну техніку бігу і будете сподіватися на те, що кросівки вас врятують і продовжувати «лупити» п’ятами об землю при бігу, то дуже скоро вас почнуться болі в суглобах.

Але про техніку правильного бігу поговоримо пізніше, спочатку потрібно визначитися, де краще бігати. Оптимальний варіант для бігу – це сквер, парк чи лісопарк, стадіон з біговою доріжкою. Бігати на стадіоні зручніше, оскільки спеціальне покриття бігових доріжок спрощує біг. Однак не у всіх є стадіон «під боком» і не всі готові платити за його відвідування. В парку або сквері асфальтовані дороги допоможуть вам уникнути налипання бруду на підошви, але в лісі або лісопарку буде менше людей. Найгірший варіант – це пробіжки в межах міста, особливо вздовж автомобільних трас: загазованість повітря, скупчення людей будуть вам заважати.
Як правильно бігати: освоюємо техніку

pravilnaya_tekhnika_bega копия
При бігу необхідно приземлятися на середину ступні, а відштовхуватися носком, кроки повинні бути невеликими. Намагайтеся не сутулитися, правильний біг – безшумний, стопа знаходиться під центром ваги тіла. Це при ходьбі ми ставимо випрямлену ногу на п’ятку, а при бігу приземлення на п’яти призведе до травм. Голову потрібно тримати рівно, дивитися вперед, руки тримати зігнутими в ліктях на 90 градусів, а долоні скласти в кулак, не сильно стискаючи їх.
З чого ж починати щоб бігати і як підготувати себе?
Чим раніше ви почнете готувати себе, тим легше буде навчитися бігати правильно і поступово збільшувати дистанції. Людині, який раніше взагалі не займалася спортом, знадобиться 2-3 місяці на те, щоб оволодіти всіма тонкощами бігу. Тому:

  • кожну пробіжку починайте з розминки. Починати потрібно з невеликих навантажень, спланувати графік тренувань: важливо бігати поступово і регулярно. Досить буде 3-х пробіжок в тиждень, біг чергуйте з ходьбою. Бігати потрібно повільно, так ви будете зміцнювати і розвивати серцевий м’яз, мускулатуру, системи дихання. Добре стежити за пульсом під час пробіжок. Але якщо пульсометру у вас немає, то потрібно бігти з такою швидкістю, щоб під час бігу ви могли спокійно розмовляти.
  • важливо не лише бігати, але і займатися силовою підготовкою. Це статичні і динамічні вправи, біг в гору. Такі тренування потрібно чергувати з просто бігом по зручній місцевості
  • не переборщіть з навантаженнями. Якщо ваша мета – оздоровиться або скинути зайву вагу, а не пробігти марафон, то бігайте підтюпцем, в задоволення, не потрібно після пари перших пробіжок різко збільшувати час пробіжок, навіть якщо вас нічого не турбує. Якщо ви ніколи не бігали, то не завадить проконсультуватися з лікарем, чи немає у вас протипоказань до бігу.

© Будьте здоровi  «медаппаратура»
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка