Болить по-жіночому : Профілактика гінекологічних хвороб

«Захворіла по-жіночому» — цією фазою характеризуються гінекологічні хвороби багато хто з нас. Однак такий медичної термінології не існує і у кожного з гінекологічних захворювань є своя назва. Однак захворювання, якими хворіють тільки жінки, мають ряд загальних симптомів. Виявити, яка саме гінекологічна проблема турбує жінку може тільки консультація та огляд у гінеколога, якими багато нехтують.

Які симптоми вкажуть на гінекологічні патології

На жаль, більшість жінок не йдуть на важливий щорічний профілактичний огляд, якщо їх нічого не турбує. Але деякі захворювання жіночих статевих органів тривалий час протікають без симптомів. Також існує ряд симптомів, характерних тільки для гінекологічних хвороб, тому кожній жінці важливо їх знати. Так, про патологічних процесах в піхві, матці, придатках і т. д. свідчать наступні симптоми:

Виділення з піхви:

  • Рясні хворобливі місячні, нерегулярність циклу
  • Тиснуть болі внизу живота, що віддають в таз
  • Неприємні відчуття під час статевого акту
  • Безплідність і/або мимовільні викидні.

Найбільш часто діагностуються жіночі хвороби

Поставити діагноз і виявити причину захворювання зможе тільки фахівець. Але, як відзначають гінекологи, жіночі хвороби, як і всі інші, мають ряд факторів: це часті переохолодження, статеві інфекції, аборти, спадковість і вроджені патології (наприклад – загин матки тощо), не ліковані запальні процеси в органах малого тазу і т. д. Найбільш поширені жіночі хвороби – це:

  • Вагінальні кандидози (молочниця) та кольпіти. В даному випадку запальний процес виникає в піхву.
  • Міома (фіброміома) матки – доброякісне утворення, яке виникає в м’язових шарах органу. Самий доступний і інформативний спосіб діагностики міоми – УЗД, оскільки пухлини

можуть бути дуже маленьких розмірів і не завжди помітні при огляді у гінеколога

  • Аднексит – запальні процеси в маткових трубах і яєчниках
  • Ендометріоз – стан, при якому клітини внутрішнього шару матки (ендометрія) починають зростати за межами даного шару
  • Кісти яєчників – освіти, заповнені рідким або напіврідким вмістом
  • Ерозія шийки матки — утворення дефектів або виразок на слизовій оболонці органу, що порушують його цілісність.

Профілактика гінекологічних хвороб

Чому гінекологи, як і лікарі будь-якої іншої спеціальності так наполягають саме на профілактиці хвороб? Тому що профілактика завжди ефективніше, ніж лікувальні заходи (особливо, якщо захворювання запущене і погано піддається лікуванню). Рекомендації гінекологів прості, набагато важче жінці їх дотримуватися. Дуже важливо уникати статевих інфекцій і користуватися бар’єрним методом контрацепції. Особливо, якщо ви мало що знаєте про свого партнера: щоб він не говорив, хворіти і лікуватися потім доведеться вам.

Тільки використання презерватива і вбереже від інфекції, і від небажаної вагітності: внутрішньоматкові спіралі і протизаплідні таблетки не захищають від інфекцій. У холодну пору року важливо думати про своє здоров’я і не переохолоджуватися – короткі спідниці, тонкі колготи і т. д. можна буде від душі носити в теплу пору року. Також важливий факт – це уникнення стресів, повноцінний відпочинок і харчування. Будь-яка жорстка дієта (втім – як і вживання висококалорійної, жирної їжі і фастфуду) несприятливо відображається, в тому числі і на жіночому здоров’ї.

Будьте здорові  «медаппаратура»

medapparatura.com.ua

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка