http://medapparatura.com.ua

Чим небезпечний кондиціонер: як не захворіти?

Врятувати від спеки, а також поліпшити якість повітря допомагають кондиціонери. З ними можна спокійно пережити літо, а людям з алергією і астмою кондиціонери допомагають знизити кількість нападів хвороби. Але якщо не дотримується догляд за кондиціонером і техніка використовується неправильно, то шкоди для здоров’я від нього більше, ніж користі.
Чому кондиціонер може стати джерелом інфекції
Разом з повітрям в приміщення потрапляють різні бактерії, які легко проникають і в сам корпус кондиціонера, осідаючи там. Небезпечними для здоров’я кондиціонери, які працюють за принципом оборотного повітропостачання. Інакше кажучи – ганяють повітря по колу, а разом з ним бактерії і віруси, особливо підвищується ризик підхопити інфекцію в офісі або громадському місці, де присутні хворі люди.

Якщо кондиціонер регулярно не очищати, то повітряні фільтри забиваються і перестають виконувати свої функції. Потрапили в кондиціонер бактерії, пил, спори грибків, пилок і т. д. поширюється по приміщенню, викликаючи алергічну реакцію, кашель, нежить, біль у горлі і т. д.
Застуда, суха шкіра та інші «принади» від кондиціонера
Захворіти на застуду або навіть запалення легенів в саму спеку простіше простого, якщо з приміщення з температурою повітря +18-20 вийти на вулицю, де більше 30 градусів спеки. Якщо протягом дня ви змушені часто піддаватися різкого перепаду температур, часто виходячи з приміщення, де працює кондиціонер на вулицю і назад, то ризик запальних захворювань органів дихання збільшується. Крім застуди, ангіни, кашлю і нежиті можна «заробити» цистит або проблеми з нирками.

Кондиціонери сушать повітря, в тому числі – і слизову носа, поетом так часто під впливом таких охолоджувачів людина застуджується. Пересушене повітря також впливає на шкіру, викликаючи надмірну її сухість, чутливість і роздратування. Ще один важливий момент – не допускати витоку фреону кондиціонера. Витікаючи, фреон витісняє повітря і виділяє токсини, які викликають задуху і сонливість.
Як уникнути негативного впливу кондиціонера на здоров’я
Щоб знизити можливу шкоду від кондиціонера, фахівці радять розташовувати його не в житловій кімнаті, а в коридорі. Також важливо правильно настроювати термостат: рекомендується спочатку вибрати температуру вище оптимальної для вас, а потім поступово її знизити до комфортного людині рівня. При покупці кондиціонера звертайте увагу на його характеристики: чистити знімний кондиціонер набагато легше, ніж велику систему кондиціонування. У сучасних кондиціонерах є система зволоження повітря, придушення шуму і т. д.

Встановлюючи кондиціонер в будинку і офісі, важливо забезпечити фахівцям до них вільний доступ для проведення чищення. Бактерії люблять накопичуватися не тільки в фільтрах, а також в охолоджувальних змеевиках, каплесборниках. За стандартом, період допустимої роботи кондиціонера без чищення фільтрів — один місяць: фахівці рекомендують періодично заглядати у внутрішній блок і візуально оцінювати стан фільтрів. Повну чистку кондиціонерів краще довірити професіоналам: робити це слід 1-2 рази на рік, краще безпосередньо перед початком тривалої експлуатації техніки.

© Будьте здоровi  «медаппаратура»

При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.uaобов’язкове.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка