
Взимку проблеми з шкірою виникають навіть у здорових людей. Основна причина цього – низька відносна вологість холодного повітря і вітряна погода. Також в холодну пору року низька температура повітря в поєднанні з неправильним доглядом за шкірою обличчя або взагалі відсутністю такого може викликати різні проблеми. Особливо страждає і потребує комплексного догляду взимку сухий тип шкіри.
Ознаки сухості шкіри
Кожен з нас має свій тип шкіри: суху, жирну або змішану. Тип шкіри може змінюватися з віком під дією різних факторів. Часто причинами розвитку надмірної сухості шкіри стають різні хронічні захворювання, патологічні стани організму, неправильний догляд за шкірою, порушення режиму харчування і відпочинку. На надмірну сухість шкіри вкажуть:
-відчуття стягнутості шкіри на обличчі і руках
-маленькі вузькі пори
-лущення деяких ділянок шкіри
-часто виникають подразнення, висипання
-мікротріщини шкіри
Які фактори посилюють сухість шкіри?
Посилити сухість шкіри можуть не тільки мороз і вітер. Якщо ви володієте сухим типом шкіри, то ряд звичок і дій, які можуть погіршити ситуацію. А саме:
-сухе повітря в приміщенні, де людина перебуває тривалий час
-звичка курити
-часто вживані чай і кава – більше 3-х чашок в день
-дієта і незбалансоване харчування
-гормональні збої в організмі
-недостатнє вживання води
-дефіцит вітамінів А і Е
-шкірні алергічні хвороби
-стресові ситуації
-лікування антибіотиками та іншими медикаментами
-надмірне захоплення гарячими ваннами, душем та миючими засобами.
Чим небезпечне пересихання шкіри?
Сухість і лущення шкіри призводить до того, що на її поверхні утворюються дрібні тріщини. Такі мікротріщини стають вхідними воротами для бактерій і бруду. У результаті виникають запальні реакції, алергія, можуть розвинутися шкірні захворювання. Пересохла шкіра може викликати свербіж, тому людина, в бажанні почухати сверблячих ділянка може не тільки занести інфекцію, але і травмувати шкіру. У медицині існує такий термін, як «экскориация»: це травма або дефект, який виник через розчісування шкіри.
Особливості догляду за шкірою в зимовий час
Сама по собі суха від природи шкіра потребує більш ретельного догляду, ніж жирна і комбінована шкіра. Але, перш ніж поспішати нанести на шкіру як можна більше поживних масок, кремів і лосьйонів, важливо відвідати фахівця: дерматолога або терапевта. Можливо з’явилася зайва сухість шкіри – це проблема медичного, а не косметологічного характеру.
В цілому, щоб уникнути появи зайвої сухості шкіри в холодну пору, дерматологи радять звернути увагу не тільки на використання додаткових поживних кремів і масок. Важливо:
-наносити живильний або захисний крем перед виходом на вулицю не пізніше, ніж за 40 хвилин
-не забувати зволожувати шкіру обличчя і тіла після прийняття душу. При сухому типі шкіри особливо гарні для зволоження шкіри натуральні (але не ефірні) олії кокосова, кунжутна і т. д.
-не використовуйте при сухій або лупиться шкірі кошти з ланоліном і сильними ароматизаторами
-очищайте шкіру в щадному режимі: вода не повинна бути гарячою (не вище 27-30 градусів), милом або гелями для душу намагайтеся користуватися не частіше 1 разу в день, якщо ви не можете їх виключити.
Такі засоби гігієни змивають з шкірних покривів природні зволожуючі компоненти. Досить щодня мити з милом або гелем інтимні місця, руки і ступні ніг. Шкіру обличчя замість мила можна очищати тоніком або засобами для зняття макіяжу відповідно до вашого типу шкіри.
Зменшити сухість і лущення шкіри також допоможуть:
-використання зволожувачів повітря у разі необхідності
-носіння одягу та користування білизною з натуральних тканин
-антистресові заходи: масаж, медитація, йога, психотерапія і т. д.
-використання рукавичок, капюшонів, шарфів і шапок – не нехтуйте ними при сильному вітрі й морозі.
Добавить комментарий