Чому виникає венозний застій крові: причини гіперемії

Утруднення венозного відтоку крові називається венозної або пасивної гіперемією. Цей стан – це симптом, викликаний захворюванням, або порушенням у роботі вен. Гіперемія також може бути артеріальної (активної) і виникати з-за переповнення судин кров’ю при збільшенні припливу артеріальної крові. Також спостерігаються змішані типи гіперемії. Однак венозний застій може виникати не тільки при захворюваннях, а і як наслідок сидячого способу життя, носіння незручного одягу та взуття, вагітності і т. д., — про це і поговоримо.

Чому виникає венозна гіперемія

Венозна гіперемія може бути викликана як фізіологічними, так і патологічними чинниками. Фізіологічний застій крові у венах може виникнути при посиленій роботі м’язів і на тлі фізичних навантажень, при тривалому перебуванні в незручному положенні (тривала робота сидячи або стоячи). Наприклад, прямовисне положення ніг при багатогодинному сидінні без руху навіть в самому зручному кріслі може призвести до венозного застою крові. До здавлення венозних стовбурів і порушення кровообігу також може привести занадто тісне взуття, колготи або гумки на носках і т. д. Якщо людина носить такий одяг або взуття, та ще й веде пасивний спосіб життя, то провокує розвиток порушення венозного кровообігу. Також при вагітності матка тисне на вени і утрудняє відтік крові.

Патологічних факторів розвитку венозного застою крові також чимало. До застою крові в венах призводять:

  • Зниження еластичності стінок вен, пухлини, рубці, травми, ущемлення грижі або геморою
  • Захворювання серця і судин, які призводять до зниження сили скорочень серця: пороки серця, ревматичні процеси, серцева недостатність, інфаркт
  • Запальні захворювання легенів – плеврит, пневмонія
  • Захворювання, погіршують роботу клапанів вен: варикозне розширення вен, підвищення в’язкості і згортання крові, що веде до тромбозу.

Як запідозрити венозний застій крові

  • Венозна гіперемія може проявлятися по-різному, залежно від того, який орган або система вражені. Але основні симптоми венозної гіперемії, це:
  • Збільшення і ущільнення ділянки ураженої вени
  • Синюшність (ціаноз) або почервоніння органу або ділянки шкіри в місці ураженої вени
  • Утворення набряку.
  • При варикозній хворобі про погіршення стану і прогресуванні венозної гіперемії, крім болю, дискомфорту і набряклості будуть свідчити зміна кольору шкіри, поява дерматиту, виразок і т. д.

Профілактика і лікування гіперемії венозно

Пошуком причин венозного застою крові і їх усуненням повинен займатися фахівець. Адже порушення кровообіг і застій крові у венах, як вже було сказано – це симптом, а не сама хвороба. Тому як би ви не намагалися самостійно стимулювати кровообіг, без виявлення фактора, який приводить до застою крові в венах і його усунення вирішити проблему неможливо.

Якщо венозний застій крові викликаний малорухливим способом життя, то виправити ситуацію допоможе лікувальна фізкультура, корекція харчування для зниження маси тіла (при необхідності) і насичення організму корисними для судин речовинами. Також лікар може призначити прийом вітамінів і мікроелементів, венотоніки та інші медикаменти для поліпшення кровообігу. Корисні для вен плавання, прогулянки пішки, йога, контрастний душ. Також досить ефективним методом лікування венозного застою крові вважається гірудотерапія – лікування п’явками. Проте такі процедури мають протипоказання і можливі тільки після узгодження з лікарем.

Будьте здорові «медапаратура»

medapparatura.com.ua

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка