Чому здорова жінка не може завагітніти: що таке фертильність?

На фертильність – здатність людського організму виробляти потомство, впливає цілий ряд факторів. Існує чимало пар, які протягом кількох років намагаються зачати дитину, але безрезультатно. В даному випадку не обійтися без звернення до фахівця, який порекомендує парі спеціальне спостереження та обстеження, що включає прогноз фертильності. Але крім фізіологічних факторів, на можливість завагітніти у жінки можуть вплинути стреси і навіть зайву вагу.

Якими факторами визначається жіноча фертильність?

Так які ж основні фактори, що знижують шанси жінки завагітніти? Жіноча фертильність у більшості випадків залежить від генетичних чинників. З самого народження у дівчаток кількість ооцитів – яйцеклітин вже визначено, даний фактор пов’язаний з тією кількістю часу життя вже дівчата і жінки, протягом якого вона зможе вагітніти. Але з віком кількість яйцеклітин знижується.

Наприклад, до підліткового віку і початку першої менструації у дівчинки в яєчниках знаходиться близько 400 тисяч яйцеклітин (а при народженні їх близько 1-2 мільйонів). Після 35 років кількість ооцитів в організмі жінки знижується до 25-30 тисяч. А ще більше прискорити загибель таких клітин можуть паління, хронічні захворювання репродуктивних органів гормональний дисбаланс і т. д.

Зайва і недостатня вага- небезпечніше стресів і дієт

Серед жінок (та й чоловіків теж) є думка, що на можливість завагітніти і навіть на стать дитини впливає певна їжа, а також емоційний стан. Безумовно, перебування жінки в постійному емоційному перенапруженні може вплинути на овуляцію, привести до збою в менструальному циклі, гормонального дисбалансу. І, як результат – жінка не може завагітніти. Що стосується харчування, то сприяють фертильності не спеціальні дієти, як такі, а здорове харчування.

Це переважання в раціоні фруктів і овочів, зелені, злакових культур, риби, молочної продукції. І мінімальну кількість жирного м’яса, солодощів і випічки: адже саме такі продукти призводять до накопичення зайвої ваги, який знижує жіночу фертильність. Ожиріння вимагає більшого часу для вдалого зачаття, ніж нормальна вага. У той же час, недолік маси тіла теж може стати причиною ановуляції – розлади менструального циклу, при якому нормальне дозрівання яйцеклітини стає неможливим. Відсутність овуляції — поширена причина безпліддя у здавалося б цілком здорових жінок.

Важливо своєчасно діагностувати, лікувати і попереджати інфекції
Понад 10% випадків жіночого безпліддя викликане непрохідністю маткових труб. Дозріла яйцеклітина з яєчника в матку потрапляє через фаллопієві труби, а якщо зазначені органи не функціонують (непрохідні), то завагітніти у жінки не виходить. Більшість випадків непрохідності маткових труб зумовлене запальним процесом та інфекцією. Наприклад, поширена статева інфекція – хламідіоз – часто у жінок протікає без симптомів. Інфікується жінка від хворого чоловіка, який також може не знати про своє захворювання і бути носієм хламідій, під час незахищеного сексу.

Тому гінекологи постійно нагадують про важливість не тільки методів контрацепції (протизаплідні таблетки спіралі, нагадаємо, не захищають від статевих інфекцій – а тільки від небажаної вагітності), але і регулярних профілактичних оглядів. Оскільки деякі гінекологічні захворювання, що впливають на жіночу фертильність, ніяк не турбують жінку і діагностуються тільки лабораторно.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка