Cудоми м`язів : Чому зводить ноги і руки ?

Неприємне відчуття мимовільного скорочення м’язів – судоми, відчув на собі, мабуть, кожен. Часто судоми в м’язах виникають при заняттях фізкультурою, спортом і інтенсивних фізичних навантаженнях. Однак м’язові судоми також можуть бути симптомом неврозу, порушення обмінних процесів і т. д.

Що таке м’язові судоми

Спазм м’язів (судома) може трапитися в будь-якому м’язі. З скелетних м’язів часто виникають судоми в тих, які беруть участь у русі більше одного суглоба. Так, часто судоми зводять м’язи на литках, передніх і задніх поверхнях стегон, стопах, руках. Що стосується судом у гладкій мускулатурі, то найчастіше відбуваються спазми в кишечнику, судинній стінці при стенокардії, в бронхах – при бронхіальній астмі.

М’язи можуть мимоволі скорочуватися епізодично чи постійно, наприклад, через кілька днів, тижнів, місяців і навіть через роки. Частота виникнення судом залежить від причин, що їх викликали. Після фізичних навантажень часто спостерігається скорочення скелетних м’язів ночами. Але якщо ви не займаєтеся спортом і не перетрудилися днями, а судоми все одно турбують?

Чому виникають судоми: причини м’язових спазмів

Причина судом може бути в порушенні обміну речовин (метаболізмі). Порушення метаболізму можуть призводити до судом при захворюваннях печінки, нирок, ендокринних проблеми, при вагітності. Також м’язові судоми можуть виникнути через безконтрольного прийому діуретиків – сечогінних засобів, при сильному отруєнні та зневоднюванні організму, коли різко зменшується кількість позаклітинної рідини і йде втрата калію і магнію.

До виникнення судом може призвести прийом психостимулюючих медикаментів і аналептиків, що містять кофеїн, камфору, цитизин і т. д.
Судоми в м’язах можуть бути симптомом склерозу, невропатії, радикуліту, ряду аутоімунних та спадкових хвороб. Частіше інших м’язові судоми виникають у дітей, вагітних, спортсменів, літніх людей – особливо тих, хто постійно приймає ліки. У малюків судоми часто розвиваються на фоні інтоксикації, травм, інфекційних хвороб, а також особливостей розвитку (фізичних та анатомічних).

Що робити при м’язових судомах

Якщо судома виникла в скелетному м’язі, то спочатку потрібно припинити рух. Часто виникають судоми при бігу, занять у спортзалі, плаванні, заняттях фізкультурою або роботі на присадибній ділянці. Потрібно прийняти зручне положення і розтягнути спазмированную м’яз, помасажувати місце. При судоми в литковому м’язі можна акуратно потягнути на себе шкарпетку стопи, випрямивши коліно. Таке положення допоможе припинити судому. Також можна вщипнути або вколоти зведену судомою м’яз. Далі не варто відразу ж навантажувати м’язи – судома може повторитися. Слід розслабити ногу (якщо спазм був у м’язі ноги), відпочити і прикласти холод до місця виниклої судоми на 5 хвилин (не на голе тіло). Їли гостра біль пройшла, але болючість залишилася, то можна злегка помасажувати уражене місце, накласти тугу пов’язку.

Щоб уникнути виникнення судом перед активними навантаженнями і спортом слід розігрівати м’язи, робити розминку. Щоб забезпечити нормальну роботу м’язів, то важливо повноцінно харчуватися і уникати дефіциту таких речовин, як кальцій, натрій, магній і калій. Якщо судоми виникають періодично у людини, яка не веде активні заняття спортом, то важливо показатися лікарю. Залежно від причини судом, лікуванням може займатися невролог, психіатр, ендокринолог або токсиколог.

Будьте здоровi  «медаппаратура»

medapparatura.com.ua

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка