medapparatura.com.ua

Діабет : Що робити? Як бути?

Цукровий діабет називається захворювання ендокринної системи, при якому настає абсолютний або відносний дефіцит гормона інсуліну. Хвороба протікає в хронічній формі: при даному недугу порушуються вуглеводний, жировий, білковий, мінеральний і водно-електролітний обміни. Цукровий діабет у більшості випадків успадковується від батьків, однак існує чимало факторів, які можуть призвести до розвитку діабету.

Чому люди хворіють цукровим діабетом
Діабет буває двох типів: цукровий діабет I типу розвивається із-за недоліку вироблення гормону інсуліну підшлунковою залозою. Діабет I типу розвивається внаслідок генетичної схильності: якщо захворювання було лише у батька, то ризик розвитку у дитини невисокий (3-7%); якщо у матері – то ризик передачі у спадок дитині не більш 10%; обох батьків, то ризик передачі хвороби дітям зростає до 70%. Люди з діабетом I типу – инсулинозалежними.

Діабет II типу (придбаному або инсулинонезалежним) успадковується майже з 80% ймовірністю, навіть якщо хвороба була виявлена тільки у одного з батьків. Раніше набутий діабет частіше розвивався у дорослому віці але зараз випадки захворювання все частіше діагностуються у дітей. Також ряд факторів, які кожен день впливають на організм людини, може призвести до розвитку діабету:

  • зайва вага і ожиріння. До зайвої ваги часто призводить зловживання швидкими вуглеводами, особливо цукром – солодощами, випічкою, тістечками, цукерками. Ожиріння сприяє розвитку толерантності організму до глюкози, вуглевод накопичується в крові і стає фактором розвитку діабету II типу
  • хвороби залоз внутрішньої секреції
  • перенесені вірусні інфекції
  • часті стреси
  • частий прийом ліків
  • малорухливий спосіб життя.

Симптоми цукрового діабетуmedapparatura.com.ua
Цукровий діабет I типу, як правило, проявляється в дитячому або підлітковому віці. Симптоми хвороби проявляються швидко за кілька днів: починає мучити спрага, з рота починає пахнути ацетоном, частішають позиви до сечовипускання, турбує свербіж шкіри, що погано заживають рани і подряпини. При инулинозависимом діабеті людина може впасти в діабетичну кому: даний стан вимагає термінової госпіталізації.

Діабет II типу довгий час ніяк не проявляється, потім людина починає відчувати постійну втому і швидко стомлюється. Поступово падає зір, погіршується пам’ять, можуть часто виникати грибкові захворювання. У жінок на тлі діабету розвивається молочниця. При цьому постійно хочеться пити: люди з діабетом можуть випивати від 3 до 5 літрів рідини в день.
Що робити при підозрі на діабет
Якщо хоч один з вищевказаних симптомів став з’являтися все частіше і частіше, то не варто зволікати з візитом до лікаря. Діагностувати діабет допоможе ендокринолог: і, чим раніше буде підтверджений діагноз, тим легше впоратися із захворюванням. Лікар призначить ряд обстежень: потрібно буде здати аналіз сечі на вміст цукру, пройти спеціальні тести крові на концентрацію глюкози та ін.

При інсулінозалежному діабеті людині доведеться постійно контролювати рівень глюкози в крові: зараз існують спеціальні тести та прилади – глюкометри, які дозволяють це робити в домашніх умовах. При діабеті I типу необхідно постійно вводити інсулін ін’єкційно. Діабет II типу коригується дієтою, препаратами, що знижують рівень цукру в крові, посильними фізичними навантаженнями і ін

Харчування і фізична активність – на ці фактори ви можете вплинути, тому важливо правильно харчуватися і займатися фізичними навантаженнями. Спорт, танці, ходьба пішки або спортивні ігри на природі також допоможуть знизити негативних наслідків від стресу і зміцнити імунітет. Намагайтеся стежити за своєю вагою і не допускати розвитку ожиріння.

Для контролю сахару, Вам знадобиться глюкометр ,ознайомитись та придбати Вы можете в нашому магазинi «медаппаратура» за доступную цiною та високою якiстю з гарантiею , перейшовши за посиланням http://medapparatura.com.ua/c/glukometr/

© Будьте здоровi  «медаппаратура»
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка