http://medapparatura.com.ua

Діатез у дітей : Лікування і профілактика діатезу

Червоні щічки у дітей першого-другого року життя, на жаль, нині не рідкість. Часто батьки вважають, що мовляв, нічого страшного, переросте. І продовжують відмахуватися від рекомендацій педіатра і годувати дитину продуктами, які йому їсти не можна. А дитина тим часом мучиться від сверблячки, може погано спати, не кажучи вже про небезпеку розвитку у дитини алергічних захворювань і астми.

Які чинники провокують алергічний діатез

Алергічним діатезом називають підвищену чутливість організму до прийому їжі. Виникає така реакція з-за особливостей імунітету дитини, його нейровегетативной системи, обміну речовин. Дорослі хворіють алергічним діатезом дуже рідко, оскільки захворювання розвивається саме із-за особливостей дитячого організму під впливом ряду факторів. Хащ всього алергічну реакцію викликають ті продукти, які не піддавалися тепловій обробці, молочні продукти, їжа, алергени в якій залишаються навіть після теплової обробки: сире молоко, йогурти, солодкі сирки, риба.

Діатез може початися, якщо дитина вживає більше покладеного будь-яких продуктів, наприклад у сезон — фруктів. Також неприпустимо годувати дитину продуктами, що не відповідають його віку: цукерками, давати багато солодкого, копченостями, соліннями і т. д. Якщо ввести в раціон малюка одночасно кілька нових для нього продуктів, то теж можна спровокувати розвиток діатезу. У підсумку алергія у дитини розвинеться не тільки на їжу, але також на шерсть тварин, пил, синтетичні матеріали і т. д.

Симптоми алергічного діатезу

Проявляється захворювання часто у віці до півроку і тримається в середньому до 2-3 років. Майбутня мама, сама того не знаючи, може спровокувати розвиток діатезу у малюка, вживаючи алергенні продукти, медикаменти під час вагітності. Немовляті алергени передаються разом з материнським молоком при годуванні груддю. Тому педіатри так наполегливо рекомендують мама стежити за своїм харчуванням. При діатезі у малюків починає лущитися шкіра голови, з’являються своєрідні жовтуваті лусочки (гнейз), потім, якщо дитину годують неправильно, виявляються наступні симптоми:

  • Червоніє, лущиться і запалюється шкіра на щоках
  • З’являються попрілості в промежині і на сідницях
  • Розвивається стійка висип на різних ділянках шкіри
  • Порушується сон
  • Розвиваються стоматит, бронхіт, фарингіт, запальні процеси в очах.

Малюка турбує свербіж шкіри, він починає розчухувати шкіру і може занести в ранки інфекцію. Якщо вчасно прийняти заходи, прибрати з життя малюка алергени і відкоригувати харчування, то до 3-х років можна допомогти ферментній та імунній системі дитини диференціюватися, стабілізувати обмінні процеси. Якщо неправильне харчування малюка накладається на імунну форму діатезу і несприятливі умови життя, то захворювання переходить в екзему, нейродерматит, бронхіальну астму.

Лікування і профілактика алергічних діатезів у дітей

Якщо у малюка почав розвиватися діатез, то самолікування йому може тільки нашкодити. Лікування мазями, медикаментозні засоби і т. д. потрібно проводити тільки під керівництвом лікаря-педіатра та дерматолога. Також фахівці розкажуть, як правильно робити дитині вдома ванночки з корою дуба, низкою і т. д.

Щоб уникнути розвитку алергічного діатезу, важливо правильно годувати дитину, уникати не придатних йому за віком продуктів, годуючій мамі стежити за своїм харчуванням. Якщо ви тільки готуєтеся стати мамою, то бережіть себе, намагайтеся не переохолоджуватися. Уникайте інфекційних хвороб, не приймати безконтрольно ліків. Якщо у малюка є або був в ранньому віці діатез, то добре було б пройти тест на харчові алергени: так можна з’ясувати, які продукти дитині не підходять.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка