Гарячий пар і сухе повітря виробляють хороший лікувальний ефект. Сауна стала дуже популярною і навряд чи зустрінеш сьогодні людини,яка не побувала в ній. Взимку, щоб потрапити в сауну, слід записуватися заздалегідь – такий попит на дану процедуру. Однак варто знати ряд моментів, які важливо врахувати при відвідуванні сауни, щоб оздоровити організм, а не навпаки.
Чим корисна сауна
Здавна відомо закаляючi властивість використання різкого перепаду температур. Таке загартовування сприяє підвищенню iмунiтету організму інфекціям. При відвідуванні сауни пори шкіри розширюються, активно виводяться шлаки і токсини з організму. Часто при відвідуванні сауни рекомендують сеанс масажу, ароматерапію, нанесення цілющої грязі або маски. Косметична глина або ефірне масло легко потрапляють в організм через вiдкриттi пори і краще засвоюються.
Чим може зашкодити відвідування сауни
Більшість любителів попаритися практикують прямо з парильні стрибати в басейн з холодною водою або взагалі у відкриту водойму. Проте різка зміна температури з високою низьку змусить розширені судини сильно стиснутися. Тому людям із захворюваннями судин такі контрасти можуть нашкодити. Деякий люблять довго плавати в басейні з холодною водою після виходу з парильні. Однак це ще небезпечніше, ніж стрибати у холодну воду або сніг. Так людина ризикує переохолодитися і захворіти. Набагато ефективніше плавати в прохолодному басейні перед заходом в парилку.
Від відвідування сауни краще утриматися:
— при варикозному розширенні вен або коли судинна сіточка на шкірі тільки з’явилася
— жінкам в період вагітності та менструації
— при гіпертонії і захворюваннях серця
— при наявності запального процесу і температурі тіла вище 37 градусів
— після активного тренування в спортзалі або фізичного навантаження
— при нервових розладах і психічних захворюваннях
— при діабеті, туберкульозі та інших серйозних хронічних захворюваннях
Як досягти максимального ефекту від сауни
Щоб ефект від відвідування сауни був максимальним, а негативні наслідки, навпаки звести до мінімуму, важливо дотримувати прості правила:
— прийняти їжу краще за кілька годин до походу в сауну, а не перед парильнею
— відмовитися від алкоголю, інакше ефект від сауни буде мінімальний. До того ж алкоголь і висока температура може спровокувати серцевий напад
— одягнути шапочку на волосся або закрити їх рушником, оскільки гаряче повітря їх висушить
— нанести на шкіру зволожуючий масло, якщо ви – володар сухою і тонкою шкіри
— не перебуваєте в парильні більше 30 хвилин. Якщо у вас суха шкіра і мінімум жирових відкладень 10-15 хвилин буде достатньо, краще потім повторити процедуру.
Дотримуючись нескладних правил, можна добитися відмінного цілющого ефекту від відвідування сауни. Якщо у вас є які-небудь захворювання або проблеми зі здоров’ям, то краще проконсультуватися з лікарем, чи можна вам відвідувати сауну, як часто це можна робити і яких процедур слід уникати.
Добавить комментарий