
Електрокардіографи. Порівняльний аналіз
Електрокардіограф — це переносний апарат, який призначений для відображення роботи відділів серця шляхом реєстрації кривої (зняття електрокардіограми). Може працювати як в ручному, так і автоматичному режимі. Складається з підсилювача (вловлює струми малої напруги), гальванометра (вимірює величину потенціалу в різних точках поля), системи живлення від мережі та/або акумулятора), датчиків-електродів (фіксують силу і спрямованість електричних імпульсів при кожному скороченні серця, бувають одноразового (http://medapparatura.com.ua/c/medicinskie-rashodnye-materialy/electrody-dlia-ekg/electrody-odnorazovie/) використання і багаторазового (/http://medapparatura.com.ua/c/medicinskie-rashodnye-materialy/electrody-dlia-ekg/electrody-mnogorazovie/), записуючого пристрою (внутрішня пам’ять електрокардіографа), термопринтера (виводить результати ЕКГ на спеціальну папір (http://medapparatura.com.ua/c/medicinskie-rashodnye-materialy/bumaga_dlya-diagnostic-apparatury/bumaga-dlia-kardiografa/)).
Види електрокардіографів
Існують одно — та багатоканальні електрокардіографи (http://medapparatura.com.ua/c/kardiograf/) (трьох, шести і дванадцяти каналів). Всі вони фіксують показники по 12-ти відведеннях. Відмінність полягає в тому, що для отримання результату ЕКГ на одноканальному апараті необхідно знімати 12 відведень по черзі. Це збільшує час дослідження, а також витрати сил спеціаліста.
Електрокардіографи бувають стаціонарними (http://medapparatura.com.ua/c/kardiograf/) і портативними (http://medapparatura.com.ua/c/kardiograf/. Останні більш компактні, можуть використовуватися в екстрених ситуаціях, у машинах швидкої допомоги як для первинної, так і для більш поглибленої діагностики.
Порядок проведення електрокардіографічного дослідження
Запис ЕКГ проводиться в положенні пацієнта лежачи на спині. Це дозволяє добитися максимального розслаблення м’язів. Перед дослідженням пацієнт роздягається до пояса, гомілки звільняє від одягу. Це необхідно для кріплення електродів (повинні стикатися з шкірою). Стандартні 12 відведень накладають на грудну клітку пацієнта, а також на верхні і нижні кінцівки. Попередньо області контакту змащують струмопровідним гелем для ЕКГ (http://medapparatura.com.ua/c/medicinskie-rashodnye-materialy/gel-dlia-uzi-ekg/) для покращення електропровідності.
Відмінності електрокардіографів
Сучасні одно — та багатоканальні кардіографи мають декілька істотних відмінностей, які слід розглянути предметно. Для прикладу, візьмемо два електрокардіографа: Мідас-ЭК1Т 1-канальний (http://medapparatura.com.ua/shop/medicinskoe-oborudovanie/электрокардиограф-мидас-эк-1t/) і Mortara ELI-230 — 12-канальний з кабелем АМ12 (http://medapparatura.com.ua/shop/medicinskoe-oborudovanie/kardiograf/электрокардиограф-mortara-eli-230/).
Електрокардіограф Мідас-ЭК1Т — 1-канальний – це сучасний портативний прилад українського виробництва. Оснащений термопринтером, рідкокристалічним графічним дисплеєм.
Незначна вага (трохи більше кілограма), автономне живлення (заряду акумулятора вистачає для безперервної фіксації 50 ЕКГ), точність знятої інформації, – все це робить апарат незамінним у роботі лікувального закладу, при невідкладних ситуаціях в машині «швидкої допомоги», на дому.
Мінус приладу – в тривалості дослідження. Для отримання результатів електрокардіограми лікарю доводиться знімати 12 відведень по черзі. На реєстрацію кожного відведення в середньому складає 4-5 секунд.
Пам’ять розрахована на 30 електрокардіограм.
Електрокардіограф Mortara ELI-230 — 12-канальний з кабелем АМ12 – сучасний портативний апарат американського виробництва. Оснащений провідним кабелем на 12 відведень, термопринтером високої якості, рідкокристалічним графічним дисплеєм. Завдяки вбудованому алгоритму визначення помилок накладення електродів, апарат сигналізує про проблеми з контактами.
Головне достоїнство електрокардіографа – інноваційна функція «Best 10». Апарат автоматично вибирає найбільш точні 10 секунд сигналу ЕКГ, що відображає на дисплеї і друку.
Завдяки унікальному алгоритму інтерпретації VERITAS електрокардіограф дозволяє проводити автоматичний і достовірний аналіз ЕКГ як дорослих, так і дітей (11 вікових груп з першого тижня життя та до 16 років).
Оптимальний для поліклініки, стаціонару, кардіологічного відділення, приватного медичного центру, де спостерігається великий потік пацієнтів.
Пам’ять розрахована на 30 електрокардіограм.
Гарантійне обслуговування і першого, і другого електрокардіографа – на вищому рівні. В інтернет-магазині (http://medapparatura.com.ua) завжди в наявності гель для ЕКГ, термопапір, з’єднувальні проводи, електроди.
Таким чином, сучасні електрокардіографи, що практикуються в клінічних умовах та на дому, гарантують швидке і точне обстеження серця, першими показуючи відхилення в його роботі.
Добавить комментарий