Гайморит: Як лікувати? Які Симптоми ?

Гайморит- це запалення слизової оболонки носа, а саме гайморової пазухи (вона ще називається верхньощелепної), яке виникає із-за порушення процесу відтоку слизового секрету з неї. Гайморит прийнято вважати складною хворобою органів дихання, лікувати яку досить болісно. Чи Так це, чи сучасна медицина зробила крок вперед у питаннях боротьби з гайморитом?
До головних ознак гаймориту відносяться наступні:

 • напруга і тиск в носі, в області гайморової пазухи, які посилюються до вечора;
 • сильний головний біль, локалiзуючись в області чола або скронь;
 • хворобливі відчуття в вилицях;
 • зубна біль у верхній половині щелепи, яка посилюється при жуванні;
 • затруднене носове дихання, виділення з носа, сильний набряк носа;
 • підвищена температура тіла до 38°С і вище (характерно для гострого перебігу хвороби);
 • загальне нездужання, сильна втомлюваність, слабкість, порушення апетиту;
 • втрата нюху.

Чому виникає і яким буває гайморит?
Найчастіше гайморит викликає інфекція, що вражає верхні дихальні шляхи. Вона провокує виникнення патологічних процесів, що протікають в глотці, порожнини i (5) копияноса і рота. Нерідко гайморит є ускладненням після грипу, ГРВІ, а також після перенесеного захворювання верхніх зубів, а саме їх коренів.

Гайморит буває гострим і хронічним. Гостра форма хвороби протікає дуже болісно, але досить швидко. Хронічний гайморит може повторюватися знову і знову як ускладнення від будь ГРВІ. У такому разі слизові гайморових пазух запалені постійно, і найменше переохолодження, зниження імунітету, гіповітаміноз сприяє повторного виникнення гаймориту.
Як лікувати гайморит?
Головна мета лікування гаймориту – придушення інфекції та відновлення функції дренажу в гайморових пазухах. Потрібно вжити всіх заходів для відтоку вмісту з носа. До інноваційних методів лікування гаймориту відносяться:

 • Промивання придаткових пазух спеціальними препаратами. Для цієї процедури не потрібні проколи і інші методи оперативного втручання. Подібні промивання застосовуються тоді, коли у пацієнта сильний біль або зазначається наявність гнійних виділень з носа.
 • Лазерна терапія. Її мета – боротьба з запальним процесом і посилення ефекту від лікування медикаментами.
 • Сосудосуживающая терапія. Для цього використовують спеціальні засоби, за допомогою яких зменшується набряк носа, ступінь набухання слизової, людині стає легше дихати.
 • Фізіотерапія. Допомагають в лікуванні гаймориту інгаляції та інші фізпроцедури.
  Способів безболісного лікування гаймориту досить багато, важливим є вчасне звернення до лікаря. На жаль, іноді без оперативного втручання не обійтися: пазухи доводиться проколювати, щоб забрати звідти гній. Ця процедура болюча і не гарантує, що не буде потреби в повторних проколів. Тому краще не запускати хворобу і вчасно звертатися до лікаря.

Гайморит – досить поширена проблема. Щоб його не допустити, потрібно правильно і вчасно лікувати інфекційні хвороби, пов’язані з верхніми дихальними шляхами.

© Будьте здоровi  «медаппаратура»
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка