
Гінгівіт – захворювання досить поширене, оскільки запалення в яснах може викликати ряд факторів. Часто гінгівіт виникає через недотримання елементарної гігієни ротової порожнини і поганого догляду за зубами. Також певні категорії людей більш схильні до утворення запального процесу в яснах.
Причини розвитку гінгівіту
Часто запальний процес у яснах буває у підлітків і вагітних, оскільки гормональні зміни в їх організмах найбільш яскраво виражені. Від цього і сам перебіг гінгівіту більш складний. Основна безпосередня причина гінгівіту – зубний наліт і зубний камінь. Під шаром зубного нальоту скупчуються бактерії, які викликають запалення в яснах. Також розвитку запального процесу в яснах сприяє:
- травми ясен. Іноді причиною травмування стає занадто жорстка зубна щітка
- хімічний або термічний опік
- нестача вітамінів (гіповітаміноз)
- куріння
- інфекційні захворювання
- карієс
- захворювання органів травлення
- ослаблений імунітет
Як виявити гінгівіт?
Запідозрити гінгівіт можна за основними ознаками запального процесу – набряклості і бiль в ураженій області ясен. Також в місці запалення десна змінює колір з рожевого на яскраво-червоний. Людина відчуває біль при пережовуванні їжі, десна опухає, може з’явитися неприємний запах з рота. Відзначається постійне утворення нальоту на зубах і слизовій оболонці рота. Гінгівіт може виникати, як симптом захворювання органів шлунково-кишкового тракту (ШКТ). Але може проявлятися і як самостійне захворювання.
Яскравий колір, болісність і набряклість десна набуває при гострій формі гінгівіту. У таких випадках діагностувати хворобу легко при візуальному та інструментальному огляд у фахівця. Хронічний гінгівіт може протікати безсимптомно або після початкової явною набряклості десна може прийняти нормальний розмір і колір. Що не означає одужання, оскільки хвороба переходить у хронічну форму. У таких випадках для виявлення справжньої причини гінгівіту може знадобитися консультація пародонтолога, щоб виключити або підтвердити пародонтит (запалення тканин пародонту) або пародонтоз (остання стадія захворювання ясен, при якому уражаються оточують зуб тканини).
Лікування і профілактика гінгівіту:
При підозрі на гінгівіт потрібно звернутися до стоматолога. Нелікувавший гінгівіт може призвести до пародонтиту і втрати зуба. Особливо важливо стежити за станом зубів вагітним жінкам, оскільки у них при захворюванні пародонтитом підвищується ризик передчасних пологів. Самолікування гінгівіту може не дати результатів, оскільки виявити і усунути фактор захворювання зможе тільки фахівець. При ускладненому гінгівіті, його виразковій формі може застосовуватися хірургічне лікування.
Щоб уникнути утворення запального процесу в яснах важливо відвідувати стоматолога 1-2 рази на рік очищати зуби від зубного каменю рекомендується раз на півроку. Навіть якщо ви регулярно чистіть зуби, не курите, то зубний камінь все одно утворюється. Оскільки вживані нами чай, каву, деякі фрукти і овочі викликають утворення зубного каменю. Для зняття запального процесу в яснах також застосовуються народні способи лікування – полоскання відваром кори дуба, настоянкою календули. Крім дотримання гігієни порожнини рота не забувайте своєчасно лікувати каріозні зуби, хронічні захворювання. Різноманітно харчуватися, вживаючи овочі, фрукти, вітамінні комплекси. А також зміцнювати імунітет, уникаючи стресових ситуацій і будучи фізично активним.
Добавить комментарий