Гіпертонічний криз: перша допомога та профілактика підвищення тиску - MedApparatura - медицинское оборудование

Гіпертонічний криз: перша допомога та профілактика підвищення тиску

Раптове різке підвищення артеріального тиску називається гіпертонічним кризом. Люди з підвищеним тиском (хронічною гіпертонією або артеріальною гіпертензією) контролюють свій кров’яний тиск за допомогою тонометрів і приймають спеціальні медикаменти. Проте в спеку частота гіпертонічних кризів зростає, як не стеж, того ж такий напад різкого підвищення тиску може виникнути не тільки у гіпертоніків.

Як і чому виникає гіпертонічний криз

При гіпертонічному кризі, при різкому підвищенні тиску, людина відчуває нудоту, головний біль, біль в області серця, може різко спітніти. У кожної людини свої індивідуальні особливості, тому показники артеріального тиску (АТ) при кризі можуть бути різними, не обов’язково АТ «зашкалює». Спровокувати гіпертонічний криз у людей з гіпертонією може не тільки спека або підвищена вологість повітря, але і перерву в лікуванні і самостійне припинення прийому препаратів, призначених кардіологом, відхилення від дієти (вживання алкоголю, надмірне вживання солі, копченості, соління, жирна і смажена їжа в раціоні).

Також у людей, які не мають проблем з серцем і судинами, різкий підйом артеріального тиску може бути викликаний стресовою ситуацією, надмірними фізичними навантаженнями, алкоголем, проблемами в роботі нирок, вживанням ряду медикаментів (особливо гормональних). На тлі різко мінливої погоди, коли вдень на вулиці спекотно, а вночі – досить прохолодно, дані фактори можуть збільшити ризик розвитку гіпертонічного кризу.

Перша допомога при різкому підвищенні артеріального тиску

При неускладненому кризі, коли людина крім підвищення АТ відчуває прискорене серцебиття, йому не вистачає повітря, руки тремтять, важливо заспокоїти його, посадити або укласти в зручне положення, забезпечити доступ повітря. Якщо потерпілий гіпертонік – то важливо знати, які препарати він приймає, чи є у нього при собі ліки. Якщо людина вже прийняла медикаменти, то повторний їх прийом може призвести до зворотної реакції: АТ впаде нижче норми і ритм серця порушується. Медикаменти починають діяти не відразу, а хвилин через 20. Також гіпертонікам, особливо при появі набряків, знизити високий артеріальний тиск допомагають сечогінні засоби.

При неускладненому кризі тиск в середньому знижується через півгодини-годину, але контроль за станом і АТ слід продовжувати ще протягом 6 годин, забезпечивши постраждалому повний спокій. У будь-якому випадку кардіологи відзначають необхідність звернення за медичною допомогою. При виклику «швидкої» диспетчер зобов’язаний уточнити, виміряно чи АТ, які точні симптоми у потерпілого і, в залежності від симптомів, направить або «швидку». Ускладнений гіпертонічний криз з блювотою, онеміннями рук, погіршенням зору може призвести до інфаркту міокарда, набряку легенів, гострого порушення мозкового кровообігу. Тому люди з такими симптомами потребують термінової госпіталізації.

Профілактика гіпертонічних кризів

Якщо ви гіпертонік і лікар призначив медикаменти, то приймайте їх постійно. Навіть якщо АТ нормалізувався, скасування ліків може викликати гіпертонічний криз. Якщо ліки не допомагають, то слід звернутися до кардіолога, він перегляне схему лікування. Важливо не тільки контролювати тиск з допомогою тонометра ,і вчасно приймати ліки, але і дотримувати рекомендований лікарем раціон, не перевтомлюватися, не перебувати на сонці тривалий час, особливо без головного убору.

Уникнути розвитку гіпертонії і, в подальшому, гіпертонічних кризів, як би банально це не звучало, допоможуть раціональне харчування і відмова від шкідливих продуктів – фастфуду, напівфабрикатів, жирної і смаженої їжі, куріння, зниження кількості вживаного алкоголю і регулярна фізична активність.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка