Гіпоксія: чому частою болить голова і відчувається втома?

Недостатнє забезпечення киснем головного мозку «маскується» під перевтомою, втомою і низькою працездатністю. Такий стан викликає кисневе голодування (гіпоксія) і може бути викликано нестачею кисню в крові, так і порушенням мозкового кровообігу. Якщо гостра форма захворювання швидко призводить до стану, що вимагає термінової госпіталізації, то хронічна гіпоксія може розвиватися роками.

Що таке  : чому з’являється кисневе голодуванняi (1) копия
Гіпоксія може з’явитися в будь-якому віці. Недолік забезпечення киснем може відчувати як дитина (гіпоксія плода), що знаходиться в материнській утробі, так і доросла людина. Гіпоксія – це не самостійна хвороба, а стан, до якого призводить різке або поступове зменшення потрапляючого в організм кисню. Гіпоксія зачіпає не тільки мозок, але й серце, нирки. Гіпоксія може бути блискавичною, гострою та хронічною:

 • блискавична гіпоксія —  може настати через крововиливи в органи дихання або при травмі. Якщо при такому стані людині відразу не надати медичну допомогу або доставити в лікарню, то вана помре;
 • гостра гіпоксія — може розвинутися через кілька годин. Наприклад, до ішемічного інсульту мозку може призвести звуження судини при тромбозі і різке порушення кровообігу або отруєння отрутами, яке блокує ферменти дихального ланцюга. Людина в такому стані також потребує термінової госпіталізації ;
 • хронічна гіпоксія — для життя не настільки небезпечна, як перші дві, але може призвести до розвитку ряду захворювань і значно погіршити якість життя людини . Саме хронічний перебіг гіпоксії довго може залишатися непоміченим.

Як запідозрити хронічну гіпоксію
Гіпоксія головного мозку, як і інші розлади центральної нервової системи (ЦНС),  дає про себе знати погіршенням розумової діяльності. Часто кисневе голодування на початкових стадіях можна переплутати з втомою або перевтомою: людина швидко втомлюється, погіршується пам’ять, складніше виконувати роботу і приймати рішення. До розвитку хронічної гіпоксії найчастіше призводять хвороби, при яких звужуються судини і порушується кровообіг: остеохондроз (синдром шийної артерії), атеросклероз, гіпертонія при гіпертонічній енцефалопатії – різке підвищення кров’яного тиску і т. д.i (2) копия

 • Гіпоксія проявляється наступними симптомами:
 • запамороченням, дзвоном у вухах;
 • частим головним болем: при прийнятті судино-розширювальних засобів біль все одно повертається;
 • нудотою і навіть блювотою з ранку;
 • порушенням сну;
 • депресією, апатією, роздратованістю, різкою зміною настрою, плаксивістю;
 • порушенням пам’яті, зниженням працездатності;

Чому важливо лікувати гіпоксію і не допускати кисневого голодування
При гострій формі гіпоксії швидко розвивається набряк головного мозку, що призводить до руйнування нервових клітин. Це може призвести до порушень неврологічного характеру. Тому важливо відразу надати людині невідкладну медичну допомогу, тоді клітини не встигають занадто пошкодитися і робота головного мозку відновлюється. При хронічній гіпоксії поліпшити якість життя і зупинити вплив шкідливих факторів на головний мозок можна при правильній діагностиці першопричини кисневого голодування та його терапії. Лікар призначить ряд обстежень: від звичайного аналізу крові до енцефалограми головного мозку.

При лікуванні гіпоксії важливо усунути її фактори: наприклад, змінити роботу, якщо на організм постійно впливають шкідливі речовини; прийняти курс препаратів, що розріджують кров при атеросклерозі і т. д. щоб уникнути кисневого голодування головного мозку важливо при появі перших симптомів гіпоксії звернутися до лікаря. Також якщо нема  наявності серцево-судинних захворювань важливо стежити за кров’яним тиском, рівнем холестерину в крові і т. д. Допоможуть поліпшити кровообіг і постачання мозку киснем:

 • піші прогулянки по свіжому повітрю
 • часте провітрювання приміщень
 • їжа, багата вітамінами і мікроелементами
 • зниження впливу стресу.

© Будьте здоровi  «медаппаратура»
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка