Гіповітаміноз : Як уникнути дефіциту вітамінів? | организм витамин | гиповитаминоз
medapparatura.com.ua

Гіповітаміноз : Як уникнути дефіциту вітамінів?

До кінця зими багато хто з нас відчувають хронічну слабкість, погіршення стану шкіри і волосся. Так може проявлятися гіповітаміноз – дефіцит вітамінів в організмі. Деякі плутають гіповітаміноз з авітамінозом, однак останній є більш важким станом, при якому в організмі людини відсутні життєво важливі органічні сполуки. Як запідозрити гіповітаміноз, лікувати такий стан і уникнути дефіциту вітамінів?

Хто в групі ризику по розвитку гіповітамінозу?

Хвороба проявляється такими ознаками, як слабкість, втрата апетиту, швидка стомлюваність, кровоточивість ясен, сухість шкіри, болі в м’язах (в основному в литках), ламкість нігтів і волосся. Цей стан часто виникає до середини або кінця зими – початку весни, коли в організмі запускаються відновні процеси і нестача вітамінів і мікроелементів може проявитися особливо гостро.

В групу ризику по розвитку гіповітамінозу потрапляють в першу чергу діти, літні люди, вагітні і годуючі жінки. Також часто дефіцит вітамінів розвивається у курців, які зловживають алкоголем, дієтами, харчуються неповноцінно і всухом’ятку. Ослаблений імунітет і часті інфекційні хвороби також можуть супроводжуватися дефіцитом вітамінів в організмі. І одна з категорій ризику по гіповітамінозу – це люди, які ведуть активну фізичну і розумову діяльність – спортсмени, студенти, артисти і т. д.

Які фактори сприяють гіповітамінозу

Основний фактор розвитку гіповітамінозу – це неправильне харчування: крім того, що зміст активних речовин в сезонних овочах і фруктах знижується, неправильна термічна обробка їжі і вживання певних продуктів можуть призвести до розвитку дефіциту вітамінів і мікроелементів. Гіповітаміноз також може розвинутися при порушеннях роботи органів травлення, коли погіршується всмоктування корисних елементів з їжі та їх надходження в кров.

Порушені обмінні процеси, безконтрольний прийом ліків можуть привести до погіршення засвоєння корисних речовин. При важких випадках дефіциту вітамінів може знадобитися стаціонарне лікування під наглядом лікаря. Однак гіповітаміноз добре піддається лікуванню за допомогою корекції харчування, вживання вітамінних комплексів, які допоможе підібрати фахівець.

Як уникнути дефіциту вітамінів в організмі

Включення в свій рацион харчових добавок, вітамінних комплексів, свіжих фруктів, овочів і ягід допоможе уникнути гіповітамінозу. Недолік сезонних овочів і фруктів, в яких запас вітамінів вже вичерпався, можна компенсувати журавлиною, обліпихою, шипшиною, спеціями (наприклад, імбир, червоний перець багаті вітаміном С). Дефіцит йоду можна поповнити, замінивши звичайну сіль йодованої.

Також важливо не допускати розвитку хронічних хвороб і приділяти достатньо уваги вже наявних захворювань – підтримувати організм, дотримувати рекомендації лікаря, віддавати перевагу корисні продукти, не переохолоджуватися і уникати стресів. Щоб відстежувати показники здоров’я не нехтуйте профілактичними оглядами та відвідуйте свого терапевта або сімейного лікаря для консультації не рідше 1 рази в рік.

Будьте здоровы  «медаппаратура»

medapparatura.com.ua

 

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка