
Ми часто чeємо від лікарів або читаємо в різних джерелах про порушення гормонального фону. Але особливо не придаємо значення даній проблемі і до кінця не розуміємо, наскільки серйозними для людського організму можуть бути гормональні порушення. Між тим, гормональний фон впливає не тільки на загальне фізичне та психологічне стан здоров’я, а й відповідає за репродуктивні функції. При порушеннях гормонального фону виникають проблеми з здоров’ям і у жінок, і у чоловіків.
Гормональні порушення у жінок:
Гормональний баланс (рівнозначна присутність у організмі жіночих та чоловічих гормонів) відіграє значущу роль у житті жінки: крім проблем з жіночим здоров’ям, надлишковість у організмі гормонів може викликати проблеми з шкірою. Наприклад, підвищена кількість чоловічих гормонів у жіночому організмі може спровокувати розвиток хронічного інсулінного процесу в сальних залозах і привести до акне, а знижений рівень тестостерону провокує розвиток безпліддя. Часті болісні та обільні менструації бувають пов’язані з гормональним сбоєм, також гормональний дисбаланс може вплинути на те, що відбувається настанням вагітності та викликати патологічні пологи. До порушень гормонального балансу у жінок призводять:
- постійні стреси
- аборты
- спадковість
- недостаток сну та відпочинку
- гінекологічні захворювання
- безконтрольний прийом таблеток для попередження вагітності
- пологові інфекції
- хвороби щитовидної залози.
Порушения гормонального фону у чоловіків:
У чоловіків гормональні порушення також призводять до розвитку проблем з репродуктивною системою. Уровень тестостерона у чоловіків з віком поступово знижується (щорічно на 1-5%), але при різкому зниженні гормонів в організмі можуть вказувати наступні ознаки:
- швидка стомленість
- підвищена різноманітність
- зниження фізичної сили (вистава)
- набір лишнего веса
- розвиток хвороб серця і судин, діабет.
До порушення гормонального фону у чоловіків призводить алкоголь, сидячий образ життя, патологічні процеси в ендокринних залозах, інфекції, пухлини, травми периферичних залоз.
Як засвідчити проблему і уникнути порушень гормонального фону:
Щоб дізнатись, чи є у вас гормональний дисбаланса необхідно провести аналіз крові на концентрацію гормонів. Звернуться можна до свого гінеколога, андролога чи уролога. Якщо проблема є, то знайти ключову причину гормональних порушень і підібрати правильне лікування може тільки спеціаліст.
Якщо в підлітковому та юнацькому віці неорганічний менструальний цикл, поява прщів, зміна настрою і швидка втома повністю закономірно проходять після закінчення полової зрілості, то в дорослому віці такі симптоми вказують на гормональні порушення. Щоб уникнути цієї проблеми, слід виконати прості рекомендації медиків: дотримуватися здорового способу життя, уникати стресових ситуацій, бути фізично активними, своєчасно лікувати виникаючі захворювання. Важливо відвідувати гінеколог або андролога (уролога), а також ендокринолога (людям старше 50 років) для профілактичного огляду не рідше 1 раз на рік.
Будьте здоровi «медаппаратура»
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове.
Добавить комментарий