Інфаркт нирки: чому виникає, які симптоми захворювання? | инфаркт почки | мочекислый инфаркт почек | ишемический инфаркт почки микропрепарат | инфаркт почки симптомы | ишемический инфаркт почки | инфаркт почки причины | инфаркт почки микропрепарат | инфаркт почки лечение | інфаркт нирки |medapparatura.com.ua
http://medapparatura.com.ua

Інфаркт нирки: чому виникає, які симптоми захворювання?

Інфаркт нирки зустрічається досить рідко, проте його наслідки бувають фатальними для людини. Мова йде про осередковому ураженні нирки, некрозі тканин даного органу, який є наслідком закупорки кровоносних судин в області. Уражений орган не може повноцінно виконувати свої функції, що призводить до тяжких наслідків.
Чому розвивається інфаркт нирки?

Причин виникнення інфаркту нирки є кілька, найпоширеніші з них такі:

  1. Тромб у нирковій артерії. В такому випадку мова йде про ішемічному інфаркті нирки. До виникнення тромбів призводить атеросклероз, коли в судинах (не тільки ниркових) утворюються атеросклеротичні бляшки.
  2. Закупорка ниркової вени.
  3. Такі хвороби, як сероповидноклеточная анемія, синдром Марфана, нефросклероз, склеродерма.

Симптоми інфаркту нирки
До ознаками інфаркту нирки відносяться:

  1. Раптовий гострий біль у попереку, а також в області живота.
  2. Підвищений артеріальний тиск.
  3. Нудота і блювота як реакція на больовий синдром.
  4. Порушення ритму серцевих скорочень.
  5. Наявність крові в сечі, затримка або повна відсутність сечовипускання, різке зменшення добового об’єму сечі.
  6. Втрата апетиту.
  7. Підвищення температури тіла.

Якщо інфаркт вразив невелику частину нирки, гострої симптоматики може і не бути.
Інфаркт нирок у новонароджених дітей
Така патологія, як інфаркт нирок може виникати у новонародженого в перші дні життя. Ця хвороба називається сечокислий інфаркт, вона розвивається внаслідок надмірного відкладення кристалів сечової кислоти в районі ниркових канальців. Також ці кристали можуть виділятися у надмірній кількості з сечею дитини, на пелюшках будуть помітні плями цегляно-червоного кольору.

Сечокислий інфаркт виникає із-за різкого розпаду клітин, при якому виділяється велика кількість пуринів, а з них утворюється сечова кислота. Зазвичай сечова кислота самостійно виводиться з нирок новонародженого через кілька днів, і особливого лікування не потрібно. Серйозної небезпеки для здоров’я малюка при цьому немає, все, що потрібно, – це почекати і збільшити кількість споживаної ним рідини для якнайшвидшого розчинення солей. Однак тримати ситуацію під контролем, безперечно, потрібно.
Діагностика та лікування інфаркту нирки
Поставити діагноз «інфаркт нирки» можна на основі загальної симптоматики та результатів аналізів. Про наявність проблеми повідомить підвищення рівня білка в крові та сечі. Також вірним симптомом ураження нирок є зменшення добового об’єму сечі, рідкісні позиви до сечовипускання. Для діагностики використовується біохімічний аналіз крові, а також загальний аналіз крові, де будуть високими показники ШОЕ та лейкоцитів. Крім того, хворому буде призначено УЗД нирки, можливе проведення КТ, допплерографії, ангіографії.

Лікування інфаркту нирки, залежно від ступеня розвитку та області ураження тканин даного органу, може бути консервативним і оперативним. Захворювання лікують за допомогою антикоагулянтів, пацієнта обов’язково знеболюють. Хірургічне лікування передбачає видалення нирки, можлива її трансплантація. Залежно від обсягу ураження і порушення функцій нирки дається прогноз для життя пацієнта. Кожен випадок унікальний, і вимагає індивідуального підходу.

Оскільки одна з головних причин інфаркту нирки – тромбоз, що виникає в наслідок атеросклерозу, профілактикою захворювання є нормалізація харчування і способу життя. Корисна їжа і фізична активність – основа здоров’я і гарного самопочуття.

© Будьте здоровi  «медаппаратура»

При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка