Інфекційний лишай: чому небезпечно лікувати шкіру самому - MedApparatura - медицинское оборудование

Інфекційний лишай: чому небезпечно лікувати шкіру самому

Запалені плями на шкірі або лущення бульбашки можуть виявитися лишаєм. Це шкірне захворювання може бути декількох видів, але сьогодні давайте поговоримо про інфекційній природі лишаю. Джерелом зараження може стати не тільки хвора людина, але і тварина, грунт, на яку потрапили збудники недуги. Влітку ризик підчепити лишай збільшується, тому важливо знати «ворога в обличчя».

Як зрозуміти, що це саме лишай?

Поставити 100% вірний діагноз самому собі неможливо, ви ж не дерматолог і вдома у вас навряд чи є лабораторія для проведення дослідження та аналізів. Тому найгірше, що можна зробити у випадку якого-небудь шкірного захворювання – це займатися самолікуванням. Однак ряд характерних для позбавляючи симптомів допоможуть запідозрити саме інфекційне шкірне захворювання: так ви зможете вжити ряд заходів, щоб не заразити оточуючих або не заразитися самому, помітивши у кого-небудь наступні симптоми:

  • Поява темних чи світлих плям по всьому тілу
  • Лущення, запалення та свербіж таких плям, при цьому загальний стан не погіршується самопочуття
  • Червоні або рожеві плями, або кільце на волосистій частині голови, шиї або особі (стригучий лишай).

В залежності від виду захворювання, буде відрізнятися зовнішній вигляд уражень шкіри і їх місце розташування. Наприклад, при оперізувальному лишаї з’являються хворобливі бульбашки в районах проходження нервових стовбурів, часто – між ребрами. Такий тип позбавляючи викликається вірусом герпесу, який вже живе в людському організмі. При ряді факторів, таких як стрес, зниження імунітету і т. д., хвороба набуває шкірну форму. Не інфекційна форма позбавляючи – це псоріаз: він вражає найчастіше лікті, коліна і інші великі суглоби і не заразний.

Як можна заразитися інфекційними позбавляємо?

Найчастіше лишай викликають микрогрибы, які також мають кілька видів і живуть у ґрунті, на шкірі людини та/або шерсті тварин. Симптоми такого захворювання проявляються досить швидко. На відміну від вірусного лишаю. Віруси можуть перебувати в організмі роками і при ослабленні імунітету дати про себе знати (той же оперізувальний або рожевий лишай).

Лишай, спричинений грибками (стригучий, висівкоподібний) легко підхопити при контакті із зараженою твариною або людиною. Тому гладити і чіпати бездомних тварин на вулиці небезпечно: більше всього намагаються контактувати з тваринами малюки. Миття рук з милом допоможе у таких випадках також не заразитися гельмінтами, мікроорганізмами, а не тільки грибками. Але бездомних, а тим більше диких тварин і птахів – білок, голубів, їжаків і т. д. не варто чіпати взагалі. Також підчепити грибкову інфекцію можна на пляжі або в душі, користуючись чужими рушниками, взуттям – тими ж гумовими капцями і т. д.

Лікування і профілактика лишаю

Щоб уникнути зараження грибкових лишаєм, потрібно намагатися не контактувати з джерелом інфекції. Для того, щоб рожевий або оперізувальний лишай не з’являвся, важливо мати міцний імунітет, своєчасно лікувати виникають хвороби, дотримуватися здорового способу життя та повноцінного харчування. Від виду позбавляючи буде залежати і його лікування: прибрати вогнища ураження з шкіри при своєчасному зверненні до дерматолога можливо за 1-3 тижні.

Чим занедбаніший стан, тим триваліше лікування. Небезпека позбавляючи ще в тому, що до ураженої ділянки шкіри може приєднатися бактеріальна інфекція, тоді лікування розтягнеться на місяці. В основному застосовують місцево мазі, вітаміни призначають для зміцнення захисних сил організму. Також важливо більше уваги приділяти гігієні, чітко дотримуватися інструкцій лікаря і не кидати лікування.

Будьте здорові  «медаппаратура»

medapparatura.com.ua

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка