http://medapparatura.com.ua

Кіста молочної залози: чи варто боятись ?

Одна з поширених жіночих патологій – кіста молочної залози. При даному захворюванні всередині грудей утворюється порожнина, заповнена рідиною. Кіста може не турбувати жінку роками: часто кісти виявляє жінка при самообстеженні або при відвідуванні гінеколога або мамолога.

Чому утворюється кіста молочної залози
Якщо ви помітили ущільнення в грудях або кісту виявив лікар, не впадайте в паніку: кісти перероджуються в рак грудей дуже рідко. Однак при самостійному виявленні будь-яких ущільнень, «шишок» і т. д. в грудях слід негайно звернутися до лікаря. Найбільш частими причинами утворення кісти у грудях жінки стають порушення гормональної сфери і недолік інтимного життя. Тоді в організмі жінки відбувається вироблення підвищеної кількості гормонів естрогенів, що стає причиною розростання в молочній залозі тканин епітелію її протоків. Протока закупорюється і утворюється одне таке освіта або кілька дрібних.

Часто причинами утворення кісти в молочній залозі стають:

  • емоційні переживання, стрес, перевтоми
  • аборти
  • зайва вага і ожиріння
  • нездорове харчування
  • вплив теплом – солярії, теплові процедури і т. д. здатні підвищувати вироблення естрогенів
  • травми й забиті місця грудей.

Як зрозуміти, що турбує саме кіста грудей
Одна або декілька кісти в молочній залозі починають завдавати хворобливі відчуття і дискомфорт у міру їх зростання, перед менструацією, особливо великі освіти заподіюють біль постійно. Також може відчуватися печіння, ущільнення і набухання самої молочної залози (особливо перед місячними). Однак з’явитися кіста в грудях може в будь-який день менструального циклу. Великі кісти призводять до деформації і зміни форми грудей. Також, поряд з проявилася кістою, можуть збільшитися лімфовузли під пахвами.

Діагностика, лікування та профілактика кіст у молочній залозі
Велику кісту фахівець виявить методом пальпації (промацування), а щоб діагностувати дрібні кісти грудей, потрібно пройти УЗД та мамографію. Своєчасне звернення до лікаря-мамолога підвищує шанси швидкого і нескладного лікування кісти: в основному це консервативне лікування, яке допомагає відрегулювати гормональний фон. У деяких випадках доводиться робити пункцію кісти, щоб викачати рідину з освіти, потім в кістозну капсулу вводиться спеціальний медикаментозний розчин. Хірургічне лікування може бути призначена в особливо запущених випадках, коли у кісти є чіткі атипові ознаки.

Щоб уникнути утворення кісти у молочних залозах, жінці важливо в цілому піклуватися про своє здоров’я, повноцінно відпочивати, харчуватися, уникати стресів і перевтоми, травм грудей, відмовитися від шкідливих звичок. Регулярні профілактичні огляди у мамолога та гінеколога – не рідше 1 рази в рік допоможуть своєчасно виявити як утворилася кісту, так і ряд інших поширених жіночих захворювань. Якщо лікар говорить, що перебування на відкритому сонці або відвідування соляріїв вам протипоказано, то прислухайтеся до порад фахівця. Завжди легше попередити хворобу, ніж потім її лікувати. Мамологи відзначають, хоч шанс переродження кісти в рак грудей дуже низький, він все-таки існує. Тому при найменшій підозрі на проблеми зі своїм здоров’ям жінці слід звертатися до лікаря!

Будьте здоровi  «медаппаратура»

При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове.

 

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка