Коли засмагаїте на сонці — ховайте груди: поради онкологів

Довгоочікуване сонце і спекотна погода «підстьобують» сотні тисяч людей ніжитися на пляжах. Хтось вже пакує валізи в передчутті відпустки, ну а інші намагаються використати вільний час, щоб отримати золотистий загар. Про те, що сонце згубно для шкіри, сьогодні знає навіть школяр. Проте сонячне випромінювання може стати причиною не тільки раку шкіри, але і розвитку пухлинних процесів в грудях. Тому жінкам особливо важливо знати ряд моментів.

Засмага і рак молочної залози: у чому зв’язок?

Кожна жінка хоча б раз на прийомі гінеколога чула від фахівця рекомендації берегти груди, проводити самообстеження на предмет виявлення утворень в ній і захищати груди при загоряння на сонці. Чула, але слухала? Сонячна інсоляція діє на тканини грудей руйнуючи, провокуючи порушення гормонального балансу. В результаті при тривалому загоряння і вплив сонця на молочні залози співвідношення гормонів прогестерона і естрогена порушується, що тягне за собою зміну в структурі тканини грудей. Результат — утворення злоякісних та доброякісних пухлин у молочній залозі. Тільки задумайтеся: у Європі щороку реєструють понад 180 випадків захворюваності раком грудей у жінок.

В Україні ситуація не краща: понад 16 тисяч нових випадків раку грудей реєструється щорічно серед українок. Половину жінок врятувати не вдається і причина в тому, що вони пізно звертаються за медичною допомогою. Тому лікарі так наполягають на важливості щорічного профілактичного обстеження у гінеколога-мамолога, проходження УЗД молочної залози і мамографії жінкам після 40 років та з групи ризику по захворюваності раком грудей. Виявивши в грудях ущільнення, не зволікайте з візитом до лікаря — крім онкології існує безліч не злоякісних утворень у грудях, які успішно лікуються без хірургічного втручання. А ракові пухлини, виявлені на ранніх стадіях, більш успішно піддаються лікуванню. Тим більше, що сучасна онкологія надає більше послуг пацієнтам, від організації терапії до транспортування додому після проведення операції.

Що повинна зробити влітку кожна жінка, не відкладаючи

Щоб відправитися на турецькі пляжі, іспанське узбережжя або південь України зі спокійною душею, обов’язково відвідайте мамолога для виключення проблем з молочними залозами. Адже навіть при доброякісних утвореннях в грудях засмагати ризиковано!Якщо УЗД молочної залози або мамографія виявить кісти, фіброзні ділянки, мастопатію, фіброаденому грудей і т. д., то необхідно буде негайно пройти курс терапії. Це важливо і допоможе зупинити зростання утворень в тканинах, а також попередити розвиток раку грудей. В даних випадках від сонячних ванн слід відмовитися.
Багато жінок починають скаржитися на що з’явилися в грудях болю й ущільнення після відвідування солярію. У таких випадках слід негайно відмовитися від штучного загоряння і відвідати лікаря. Солярій піддає жіночу груди ударних доз УФ-випромінювання, тому кісти або пухлини в грудях можуть з’явитися у любительок солярію досить швидко. Сонячні багатогодинні ванни діють повільніше і процес утворення в грудях ущільнень більш тривалий.

Коли можна і не можна засмагати

Протипоказаннями до загорання і солярію є кістозна мастопатія, болі в молочних залозах, ущільнення, виділення з сосків, пухлини. Якщо лікар не знайшов патології або знайшов незначну, і дозволив засмагати, то важливо обов’язково:

  • закривати груди бюстгальтером (ніяких загорянь топлес або з камінчиками на сосках)
  • засмагати не більш півгодини з перервою на купання чи обтирання водою до 12-00 дня і після 16-00
  • у період з 12-00 до 16-00 перебувати на пляжі не рекомендується, потрібно ховатися в тіні, під навісом, в приміщенні, і пити більше рідини.

Будьте здорові  «медаппаратура»

Медицинские статьи на medapparatura.com.ua

 

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка