
Поява дитини в сім’ї – це справжнє диво. Однак не варто забувати, що воно пов’язане з багатьма, на щастя, тимчасовими труднощами, одна з яких – коліки. З цим явищем стикається переважна більшість новоспечених батьків. Розуміння природи його походження і способів боротьби з ним допоможе зробити життя маляти і його батьків більш радісною.
Що таке дитячі кольки?
Дитячі кольки – це раптові тривалі напади голосного плачу дитини, які тривають протягом приблизно 3 годин поспіль і закінчуються так само різко, як і почалися. Видимої причини настання плачу немає: малюк може бути ситим і сухим, проте все одно кричати. Дорослі припускають, що дитина починає плакати з-за болю в животі, адже він при цьому підгинає ніжки. Зазвичай коліки виникають, коли дитині виповнилося 3 тижні, і тривають до настання тримісячного віку. Взагалі, за словами педіатра Євгена Комаровського, цифра «3» тут грає якусь магічну роль. Багато дорослих відзначають, що коліки наступають кожен день в один і той же час, як по будильнику. Головне, що потрібно розуміти батькам, це неприємно і важко винести, але не небезпечно для здоров’я дитини.
Ймовірні причини дитячих кольок і способи боротьби з ними
Медики досі не можуть чітко відповісти на питання: чому ж виникає цей плач? Є ряд ймовірних причин кольок:
1. Перегодовування. Не можна давати дитині молока або суміші за кожним словом. Іноді він виявляє занепокоєння не з-за голоду, а за зовсім іншої причини, наприклад, мокрого підгузника. Надмірна кількість їжі маленький шлунок не здатний переварити, наслідок чого – біль і плач. Оптимальний інтервал між годуваннями немовляти – 2-2,5 години. Для задоволення смоктального рефлексу допускається давати дитині пустушку, це його заспокоює. Важливо пам’ятати лише одне правило: не варто застосовувати пустушку в період новонародженості, тобто в перші 28 днів життя, інакше це може згубно позначитися на налагодження грудного вигодовування.
2. Перегрів. Іноді малюкові просто жарко, але сказати про це не може. Сухість повітря призводить до задухи. За новими рекомендаціями дитини перших місяців життя не поять водою, пропонуючи йому замість цього груди. Але молоко – це, в першу чергу, їжа, і настає перегодовування. У будинку, де підтримується нормальний температурний режим (18-20°С) і вологість (60-70%), дитячі коліки наступають рідко.
3. Недорозвиненість шлунково-кишкового тракту у немовляти. Мова йде не про патології, а про природному фізіологічному розвитку людини. Для малюка є нормою посилена перистальтика і підвищене утворення газів, що призводить до здуття живота, болю і крику. Допомогти дитині можна препаратами, що містять симетикон, який зменшує кількість газів в кишечнику. Також багато батьків відзначають ефективність чаю з фенхелю. Такі засоби абсолютно нешкідливі для здоров’я малюка і іноді ефективні.
4. Емоційна нестабільність мами. Зв’язок між матір’ю і новонародженим дитиною величезна: і емоційна, і гормональна. Вони багато в чому все ще залишаються одним цілим. Малюк відчуває настрій мами, її дратівливість, втому, тривогу, і висловлює своє занепокоєння з цього приводу плачем. Все, що потрібно, – заспокоїтися і повірити, що все проходить і з усім можна впоратися.
Кольки – це тимчасове явище, яке буває у більшості немовлят. Розуміння причин їх виникнення і адекватний догляд за малюком допоможуть подолати їх на шляху до щасливого батьківства.
© Будьте здоровi «медаппаратура»
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове.
Добавить комментарий