http://medapparatura.com.ua

Набряк : причини і що робити при набряках?

Набряки, особливо на кісточках ніг — явище досить поширене. Набряком називається надлишок рідини, що накопичується в тканинах і внутрішніх органах. У одних людей набрякають ноги (щиколотки, гомілки), в інших – пальці рук, у деяких набрякає обличчя і утворюються так звані «мішки» під очима. Якщо набряклість виникла після надмірного вживання рідини або тривалого перебування в незручній позі, то турбуватися не про що. А ось тривалі, не проходять набряки без видимих на те причин – привід звернутися до лікаря.
Про що можуть «розповісти» набряки різних частин тіла

  • Часто до утворення набряків на щиколотках ніг призводить малорухливий спосіб життя, зайва вага і ожиріння. Особливо це стосується зайвих жирових відкладень на животі: великий живіт сприяє підвищеному внутри-брюшному тиску і здавлення вен, по яких йде відтік крові на ногах.
    Найчастіше набрякають щиколотки – набряки на даній частині ніг можуть бути ознаками цілого ряду захворювань:
  • у вагітних – нефропатії ( вимагає термінового звернення до лікаря)
  • нерегулярні набряки щиколоток можуть бути ознакою варикозної хвороби. А набряки, які утворюються тільки з одного боку, можуть бути ознакою тромбофлебіту
  • при одночасному набряку гомілки і вік- проблема швидше за все в нирках
  • набряк щиколоток разом з набряком живота і судинними зірочками – ознака проблем з печінкою
  • набряки на обличчі і «мішки» під очима – симптом запального процесу в нирках
  • набряки на кистях рук, стопах, стегнах, попереку – це важлива ознака розвитку серцевої недостатності
  • також набряки на різних частинах тіла можуть виникати при гормональних порушеннях.

Як розпізнати набряки і чим вони небезпечні
Приблизно 2/3 рідини в організмі міститься в клітинах, а 1/3 – в міжклітинному просторі. Набряк утворюється, коли рідина з клітин надходить у міжклітинний простір. Сильні набряки видно неозброєним оком, а невелику набряклість можна визначити при промацуванні певної ділянки шкіри: при натисканні на шкіру в місці набряку залишається ямка.

Найбільше занепокоєння доставляють набряки ніг: крім хворобливості і важкості в ногах, з набряклими ногами важко пересуватися, із-за постійного навантаження деформуються дрібні кістки стоп і самі стопи, розвиваються дерматити, аж до трофічних виразок. Не кажучи вже про те. Що набряклість – це симптом, а сама причина може ховатися серйозне захворювання, яке загрожує здоров’ю чи навіть життю людини.
Що робити при набряках: чому самолікування неприпустимо
Самолікування набряків може закінчитися великими проблемами зі здоров’ям, оскільки щоб вирішити питання, потрібно встановити справжню причину набряків. Самолікування діуретиками (сечогінні) може призвести до вимивання з організму місці з рідиною необхідних для організму солей і мікроелементів. У результаті починаються проблеми з серцем, обміном речовин, кістковою тканиною, суглобами.

Тому спочатку слід звернутися до терапевта або сімейного лікаря, який у разі необхідності перенаправить пацієнта до кардіолога, хірурга, флеболога, ендокринолога і т. д. А знизити набряклість і болючість (при обов’язковому лікуванні, призначеному фахівцем) допоможуть ванночки для ніг, використання спеціальних гелів і мазей, фізкультура, відпочинок ніг у піднятому положенні (на подушці і т. д.).

Будьте здоровi  «медаппаратура»

medapparatura.com.ua

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка