Перша допомога при забитті | Наслідки удару: наскільки шкідливий cиняк

Разом із зимою до нас приходять» ожеледь, падіння, катання з гірок, забої і синці. Синяк (гематома) — це реакція м’яких тканин на забій. При падінні чи ударі тупим предметом відбувається розрив дрібних капілярів і крововиливи в  тканини. Чим сильніший удар або забій, тим більше і інтенсивніше гематома. Як великі, так і невеликі синці, що утвори1673c3b9535e6d5ed7b5142dad767b2f копиялися на місці удару, проходять самостійно. Але в ряді випадків навіть невеликий удар може спричинити за собою серйозні наслідки.

Як утворюється синець
Іноді достатньо зовсім невеликого натискання, щоб на тілі утворився синець. Така чутливість пов’язана з підвищеною крихкістю і слабкістю судин. У жінок наслідки удару більш виражені, ніж у чоловіків. Даний факт пов’язаний з тим, що в жіночому організмі міститься більше гормонів естрогенів, що виробляються яєчниками. Звідси – більш яскраво-вираженi гематоми.

Після удару на пошкодженому місці утворюється потемніння, потім – почервоніння, після чого колір синця буде змінюватися в залежності від сили удару: від червонуватого до темно-синього. Якщо гематома починає набувати жовтуватий, зеленуватий або коричневий відтінок, значить забій поступово проходить. Заживають синці від тижня до трьох, залежно від сили удару і місця знаходження гематоми. Синці на обличчі проходять швидше, ніж на тілі і кінцівках.
Які синці найнебезпечніші
Найнебезпечніші удари – це наслідки удару головою. Гематома, отримана в наслідок удару головою, може викликати здавлення життєво важливих відділів головного мозку. Якщо після удару головою ви відчули запаморочення, нудоту чи почалася блювота, то потрібно негайно звернутися до лікаря. Крім голови, особливо жінкам потрібно намагатися берегти від ударів у груди, а чоловіків – яєчка. Оскільки травмування даних органів може з часом обернутися  злоякісною пухлиною.

Якщо забій дуже сильний і травмований великий посудину, то може розвинутися внутрішня кровотеча, аж до утворення тромбу і закупорки їм артерії. Також небезпечні удари внутрішніх органів: при падінні можна сильно вдарити нирки, печінку, селезінку і навіть серце. Такі удари можуть проявитися у вигляді захворювань даних органів через кілька років після удару. Забій і утворення гематоми завжди буде супроводжуватися болем, набряком м’яких тканин у місці отриманої травми, тому важливо своєчасно надати медичну допомогу.

Якщо ви часто користуєтеся автомобілем, їдете з сім’єю або друзями на свята за місто, то обов’язково перевірте наявність автомобільної аптечки і її вміст. Може бути допомога знадобитися випадковому перехожому. Якщо забій досить болючий і набряк тканин сильний, ви забилися головою або удар припав на якийсь внутрішній орган, то обов’язково покажіться фахівця. Незначні синці і «шишки» можна лікувати самому в домашніх умовах.
Як швидко прибрати синець: 
Відразу ж після забиття потрібно прикласти на місце утворився синяка сухий лід. Обов’язково оберніть лід рушником або чотиришаровою марлею: прикладати холод на голе тіло не можна, інакше ризикуєте отримати обмороження.Тримати такий компрес 15 хвилин. У день забою можна прикладати лід до гематоми 3-5 разів на день.

На другий день після удару можна скористатися різними розсмоктуючі аптечними гелями або мазями. Медики не радять самостійно прогрівати отриманий синяк, оскільки визначити, наскільки сильно пошкоджені тканини, ви не зможете. А прогрівання сильних гематом може тільки погіршити стан. Можна прогрівати синці чи ні – підкаже лікар. А ось йодну сітку на місці невеликого синця , який не має темно-багряного або чорно-синього кольору і не надто болючий при натисканні, намалювати на ніч можна.

Існує безліч народних методів лікування синців, ряд з яких може заподіяти не користь, а шкоду. Так, краще утриматися від:

— прийняття алкоголю або прикладання спиртових компресів. Від спирту судини розширяться ще більше і синець збільшиться
— прийняття аспириносодержащих препаратів. Вони розріджують кров і можуть збільшити площу отриманого синця
— натирати синці газетою, оскільки міститься в друкованих виданнях токсичний свинець.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...
1 комментарий
  1. анфиса 12.04.2017 at 13:16 - Reply

    При ушибах всегда пользуемся семьей рескинолом! Помогает на ура! Других мазей я даже не признаю.

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка