http://medapparatura.com.ua

Подагра : Як проявляється? Лікування і профілактика

Кількість пацієнтів з подагрою, як свідчить медстатистика, щорічно зростає. Як і кількість людей з ожирінням: ці два захворювання «йдуть» поряд. Причина тому – незбалансоване харчування, надмірне вживання жирних м’ясних виробів, алкоголю та інших продуктів, багатих пуринами. Пурини – це сполуки, що входять до складу клітин (а саме – їх ядер). Але вони небезпечні тим, що можуть перетворюватися в сечову кислоту, яка відкладається в тканинах і суглобах. Дане захворювання і є подагра або більше осложгенная форма — подагричний артрит.

Як і чому розвивається подагра

При підвищенному вмісту сечової кислоти в крові порушується білковий обмін і розвивається подагра. Спочатку сечокислі сполуки накопичуються в організмі, потім відбувається їх відкладення в тканинах з подальшим запальним процесом. Нагромадження в суглобах сечокислих сполук призводить до руйнування суглобів.

Чим сильніше прогресує хвороба, тим помітніше стають ростуть навколо суглобів своєрідні шишки – тофуси (або гранульоми). Підвищений вміст в організмі сечової кислоти може бути пов’язано не тільки з погрішностями в харчуванні. До розвитку подагри можуть привести порушення в роботі нирок, дефіцит кальцію і вітаміну С в організмі.

Як проявляється подагра: симптоми хвороби

Подагру легко запідозрити по характерним для даного захворювання симптомів, це:

  • Запальний процес в ураженому суглобі, частіше всього – на великому пальці ноги в коліні
  • Почервоніння шкіри у місці хворого суглоба
  • Поява тофусів (на пальцях рук, стопах, вухах, мовою)
  • Біль в суглобі, хрускіт, обмеження рухливості.

Часто серед ночі виникають гострі напади: біль у суглобі наростає і стає нетерпимою, може тривати кілька годин, супроводжуючись прискореним серцебиттям, підвищенням температури, потовиділенням. Хронічна подагра також загострюється розвитком циститу, сечокам’яної хворобою, аж до ниркової недостатності.

Лікування і профілактика подагри

При підозрі на подагру слід звернутися до ревматолога і пройти лабораторну діагностику. Крім прийому медикаментів, для полегшення стану обов’язково слід дотримуватися дієти і змінити свої звички. У харчуванні доведеться уникати м’яса і субпродуктів, жирної риби, консервів, шоколаду, гострих солінь і копченостей, солоних сирів, бобових. У раціоні повинні переважати овочі, фрукти, крупи, а м’ясні продукти і тваринні жири зводяться до мінімуму. Також при подагрі протипоказаний алкоголь, солодка газована вода а рідини навпаки, потрібно пити до 2-3 літрів на день.

Рекомендована лужна мінеральна вода (Миргородська, Поляна квасова, Лужанська тощо). Уражені суглоби не слід навантажувати. Але в той же час рухова активність при подагрі необхідна. Це може бути плавання, піші прогулянки по 30 хвилин або години, поїздка на велосипеді. При ожирінні слід знизити масу тіла. Якщо в родині хтось хворів на подагру, то важливо регулярно перевіряти рівень сечової кислоти і проходити лабораторну діагностику. Не допускайте розвитку ожиріння, намагайтеся харчуватися правильно і обмежувати продукти, що містять пурини.

Будьте здоровi  «медаппаратура»

medapparatura.com.ua

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка