Порушення гормонального фону : як уникнути?

Запорука гарного самопочуття жінки і її здоров’я – це баланс гормонів. Коли жінка чує від лікаря, що проблеми з її здоров’ям викликані гормональними порушеннями, вона далеко не завжди розуміє, в чому справа. Між тим, від гормонального фону залежить маса тіла, ріст, структура шкіри і навіть колір волосся!
Від чого залежить гормональний фон
Жіночим організмом виробляється понад 60 гормонів: баланс між ними і називають гормональним фоном. Під впливом різних факторів цей баланс легко порушується, викликаючи гормональні порушення. Дисбаланс гормонів може привести не тільки до змін в емоційному та фізичному самопочутті, а й до розвитку різних захворювань (не лише гінекологічного характеру).
Причини порушень гормонального фону
Гормональні порушення можуть передаватися у спадок або бути зумовлені генетично. У таких випадках не обійтися без тривалого і складного лікування. Але в більшості випадків до порушення гормонального фону призводять зовнішні та внутрішні фактори:

  • часті стреси і переживання. За виробленням гормонів «стежить» ендокринна система, на яку впливає центральна нервова система (ЦНС). Часті стреси та/або конфлікти перевантажують ЦНС і призводять до гормональних порушень
  • знижений імунітет. А знижують захисні функції організму перенесена на ногах застуда, перевтома, шкідливі звички – особливо куріння, зайва вага, нездорове харчування і відсутність фізичної активності
  • інфекційні захворювання і паразити. Особливо шкодять гормонального фону захворювання, що передаються статевим шляхом
    тривалий прийом ліків і хірургічні втручання. Особливо небезпечні для збалансованого гормонального фону гінекологічні операції, особливо аборти.

Як проявляються гормональні порушення
Про порушення гормонального фону розкажуть симптоми, яких жінка не може не помітити. Але часто не надає їм значення і не йде за допомогою до лікаря. При гормональних порушеннях з’являються:

  • збої менструального циклу. Місячні можуть стати довгими або короткими, болісними і рясними або взагалі не регулярними
  • висип на обличчі і шкірі, надмірне оволосіння, вугрі та прищі. До порушення нормальної роботи сальних залоз і зайвої «волосатості» призводить надлишок чоловічих статевих гормонів, який викликається порушенням функціонування яєчників
  • ожиріння і різке схуднення. Вага може не тільки збільшуватися, але і зменшуватися без видимих на те причин
  • нічна пітливість. Надмірне потовиділення у молодих жінок може бути ознакою дисфункції щитовидної залози, а у дорослих – проявом клімаксу
  • різкі перепади настрою і стомлюваність. Якщо ви відчуваєте себе втомленою «на рівному місці» або до овуляції ще далеко, а неприємне відчуття не покидає, то можливо ваш гормональний фон порушений.

Як уникнути гормональних порушень
Якщо проблеми з гормональним фоном вже з’явилися, то з’ясувати першопричину і призначити відповідне лікування допоможе гінеколог або ендокринолог. Важливо не допускати таких станів і стежити за своїм здоров’ям. Про те, що слід повноцінно відпочивати, збалансовано харчуватися, займатися спортом і не мати шкідливих звичок знає кожна жінка. Але не кожна слід цим радам.

Щоб уникнути гормональних порушень намагайтеся не переохолоджуватися, своєчасно лікувати інфекційні хвороби, зміцнювати імунітет. Слідкуйте за своїм менструальним циклом та при перших симптомах порушень йдіть до фахівця за допомогою. Відвідуйте гінеколога не рідше одного разу на рік навіть якщо вас нічого не турбує: часто на ранніх етапах у багатьох гінекологічних захворювань немає симптомів. І виявити їх вчасно допоможе тільки огляд у лікаря і здача відповідних аналізів.

© Будьте здоровi  «медаппаратура»

При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка