Порушення менструального циклу,наскільки це небезпечно?

Порушення менструального циклу – це не захворювання, але сигнал того, що в організмі проходять нездорові процеси. Причини збою менструального циклу (МЦ) можуть бути фізіологічні і зовнішні.

До фізіологічних відносять період статевого дозрівання, вагітність, годування груддю, клімакс. Зовнішні причини порушення МЦ: стрес, надмірні фізичні навантаження, депресія, прийом гормональних препаратів, різке зміні ваги та ін.

Порушення менструального циклу – це декілька відхилень, в тому числі:

  • занадто рясні і дуже мізерні виділення;
  • болючість при менструації;
  • цикл менше 22 днів;
  • цикл більше 35 днів;
  • занадто тривалі або навпаки;
  • відсутність менструацій більше півроку.

Всі ці відхилення при регулярному виникненні – привід звернутися до лікаря.

Про яких процесах сигналізує порушення менструально циклу?

Жіноча репродуктивна система – складний механізм, який вимагає виключно індивідуального підходу. Іноді жінки з нерегулярними менструаціями можуть жити аж до менопаузи, при цьому народжувати природним шляхом і не мати жодних проблем зі здоров’ям.

Організм інших жінок відновлюється сам, МЦ приходить в норму, і це ніяк не впливає на здатність до зачаття. Але часто дані збої в роботі організму спровоковані такими хворобами:
1.Ендометріоз. Захворювання, яке характеризується розростанням слизової оболонки матки в репродуктивні органи, в тому числі піхву.
2.Полікістоз. При цьому недугу на яєчниках утворюється безліч кіст.
3.Фіброміома матки. Це пухлина доброякісного характеру на матці.
4.Гормональні збої. Збої у виробленні або функціонування гормонів, які в свою чергу можуть бути спровоковані цукровий діабет, ендокринні захворювання тощо
Щоб виявити причини відхилення, лікар призначає обов’язковий гінекологічний огляд і аналізи. Додатково можуть знадобитися УЗД органів малого тазу, наднирників і щитоподібної залози. А також дослідження кількості гормонів в крові.

Порушення менструального циклу чи може  призвести до безпліддя?

Менструальний цикл поділяється на кілька періодів, головний з яких – овуляція. Саме овуляція – ідеальний час для зачаття дитини. Відповідно, якщо МЦ порушується, то можливість зачати також ускладнюється.

Важливо знати: Статистика нещадна – вона стверджує, що в 30-40% випадків саме порушений МЦ виступає причиною безпліддя. У той же час, стверджувати, що при нерегулярних місячних» завагітніти не можна, неправильно.

Що таке гормональний збій і чи можна при ньому завагітніти?

Гормональний збій – процес в організмі, який часто виступає причиною неправильного менструального циклу. Щоб діагностувати такий процес, лікарі призначають дослідження роботи яєчників і щитовидної залози. Паралельно перевіряється, який рівень в крові гормонів прогестерону та пролактину, а також лютеїнізуючого гормону в сечі.

Можливості сучасної медицини такі, що при такому збої жінка може завагітніти природним шляхом. Але консультація фахівця при цьому вкрай важлива.

Будьте здорові  «медаппаратура»

Медицинские статьи на medapparatura.com.ua

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка