Якщо ваша температура тіла відхиляється від «традиційних» 36, 6°C – це ще не привід впадати в паніку. Температурні показники можуть коливатися на кілька градусів в залежності від часу доби, клімату, статі людини і ряду інших факторів. Звичайно ж висока температура тіла від 38°C і вище — явний симптом захворювання. Але про неполадки в організмі,також розповість і знижена температура тіла – від 36°C і нижче.
Так, де ж норма і коли варто запідозрити недобре? Давайте розбиратися.
Гіпотермія або коли температура нижче норми
Зниження температурних показників тіла нижче 35°С називається гіпотермією. Коли ви перемерзли, поплавали в холодній воді або змушені були скористатися анестезією для лікування зубів, наприклад, температура тіла знизиться. Це зрозуміло і природно. Але, якщо помітили, що температура вашого тіла вже кілька днів тримається на рівні 35-35,9 °С без видимих на те причин, то підстави для занепокоєння є. Таке зниження може бути викликано:
— порушеннями в щитовидній залозі
— різким зниженням імунітету
— реакцією на опромінення
— сезонною депресією або хронічною втомою
— порушенням засвоєння білка
— порушенням функцій жовчного міхура і печінки
— початковою стадією цукрового діабету.
Показники нижче, ніж 34,9°С вимагають термінової госпіталізації, оскільки такий стан пригнічує функції нервової, серцево-судинної, дихальної систем і може призвести до важких наслідків, аж до смерті. Якщо ви помітили, що вже кілька днів чи кілька тижнів вас морозить, температура тіла нижче 36°С, покажіться лікарю. Можливо, вам потрібно буде всього лише змінити режим і раціон. Ну а якщо проблема серйозніша, то тим більше, треба негайно її усунути.
Субфебрильна температура – що це
Показники температури тіла в межах 37,1-37,4 називають субфебрилітетом. Незначно підвищена температура може розповісти про деяких неполадок в організмі, а саме:
— про уповільненому запальному процесі. Він може бути де завгодно: від хворого зуба до кишечника
— про захворювання крові і лімфатичної системи
— про харчове отруєння. Не завжди отруєння буде супроводжуватися блювотою або проносом, у ряді випадків можливі лише невеликий дискомфорт у ділянці шлунка або кишечнику і підвищення температури
— про внутрішній кровотечі
Викликати субфебрилітет також можуть цілком здорові речі:
— інтенсивні спортивні навантаження
— візит в сауну або лазню, гаряча ванна
— надмірне захоплення гострими стравами
Якщо ви відчули нездужання і, помiрявши температуру, помітили субфебрилітет, то це теж важливий сигнал для звернення за медичною допомогою. Якщо температура тіла 37,5°С і вище, то на обличчi ознаки гострого запального процесу. Питання, з якого моменту слід збивати підвищену температуру тіла, досить індивідуальний. Якщо у людини немає хронічних захворювань, то при підвищенні температури до 38°С медики рекомендують не знижувати температуру тіла за допомогою медикаментів. Таким чином, імунітет сам справляється з захворюванням: всі захисні сили організму акумулюються для боротьби з інфекцією.
Проте, якщо у людини поряд з підвищеною температурою тіла існують проблеми неврологічного, психологічного чи психіатричного характеру, то щоб уникнути судом температуру краще збивати. Для контролю температури тіла в домашніх умовах добре вдома мати термометр. Фахівці відзначають, що показники електронних термометрів більш коректні, ніж показники ртутних апаратів.
Добавить комментарий