Про що говорить Зовнішній вигляд нігтів | Які хвороби можуть бути?

Безліч проблем зі здоров’ям можна запідозрити за зовнішнім виглядом нігтів людини. Діагностувати те чи інше захворювання допоможуть не тільки форма, але і колір нігтьової пластини. А якщо ваші нігті стали ламкими, шаруються, вкрилися дивними плямами, то візит до лікаря відкладати не варто.
Зовнішній 
Ніготь — це рогова пластинка, що складається з кератину і білка. Здоровий ніготь виглядає рівним, гладким, злегка рожевим і блискучим. Проблеми з нігтями займається особливий фахівець – онихолог або дерматолог. Звернення до даних фахівцям більш актуально, якщо уражений ніготь грибковою інфекцією, але досвідчений лікар зможе розпізнати не тільки шкірне захворювання, але і проблеми з внутрішніми органами.Також як і терапевт за станом нігтів зможе розпізнати характер неполадки зі здоров’ям.

insaider gal 2 копия
Запідозрити проблеми зі здоров’ям можна за такими ознаками:
-синдром «барабанних паличок»: опукла, луковицеподібна форма нігтів буває при проблемах з серцем, судинами і легкими
-зображення довгих ліній на нігтях – це ознака проблем з травленням і погана  їжо- усмоктуваністю
-жолобки поперек нігтя вкажуть на хронічні хвороби і незбалансоване харчування
-увігнутий всередину ніготь (форма ложки), на якому спокійно утримується крапля води – це сигнал про дефіцит заліза в організмі
Ламкі нігті – ознака не тільки грибкової інфекції
Якщо ніготь вражений грибком, то прояви інфекції будуть очевидними: ніготь потовщений, але разом з тим обламується, змінює колір від жовтого до брудно-сірого, інфекція поширюється на шкіру пальців рук і ніг. Ламкість нігтів може також бути викликана:

 • дефіцитом в організмі вітамінів і мікроелементів
 • порушенням кровопостачання,
 • судинними захворюваннями,
 • цукровий діабет. У таких випадках нігті можуть розшаровуватися
 • гормональним збоєм, у жінок — проблемами в яєчниках: часто кінці нігтів починають розщеплюватися на тій руці, яка розташована ближче до хворого органу.
  Про що розповість колір нігтів
  Крім зовнішнього вигляду нігтів, запідозрити неполадки зі здоров’ям можна за кольором нігтьової пластини.Дуже часто нігті жовтіють, але жовтизну нігтів можуть викликати куріння, побутова хімія, неякісні лаки для нігтів. Але жовтизна нігтів, як і інші відтінки нігтьової пластини, також можуть вказувати на:
 • ендокринні захворювання і проблеми з печінкою. При вірусному гепатиті жовтіють не тільки нігті, але і шкіра, білки очних яблук
 • дефіцит цинку і кальцію, але і на кальцієві відкладення в нирках і легенях. У таких випадках нігті покриваються білими плямами
 • недокрів’я (анемії), стрес, алергію і часті простудні захворювання. При цих станах нігті бліднуть і стають безбарвними
 • захворювання серця, судин і легень. При них нігті набувають синюватого відтінку
 • захворювання органів травлення характеризуються зеленуватим відтінком шкіри біля основи нігтя на великому пальці.
  Діагностика по нігтям — підказка, що робити далі
  Діагностика по нігтям допоможе визначити тривалість неполадки зі здоров’ям. Так, якщо змінився колір нігтьової пластини, то проблеми, швидше за все почалися місяць чи два тому. Наявність хронічного патологічного процесу буде проявлятися зміною форми, структури та рельєфу нігтьової пластини. Чим раніше ви помітите, що нігті змінили форму, колір або почали розшаровуватися, тим швидше зможете відреагувати на сигнал організму і не допустити розвиток серйозного захворювання.

Не варто відразу впадати в паніку, оскільки більшість змін в нігтьовій пластині викликаються недоліком мікроелементів, вітамінів і навіть недостатнім вживанням чистої води. Як тільки людина починає раціонально харчуватися, вживати вітамінні комплекси, повноцінно відпочивати і висипатися, відновлюється і нормальний вигляд нігтів. Але займатися самолікуванням не варто, щоб не пропустити сигнал про можливе серйозне захворювання, яке розпізнає і вилікує тільки лікар.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка