Про що розповість нам аналіз крові: розпізнаємо сигнали організму

За аналізом крові можна дізнатися не тільки про загальний стан здоров’я. Виявити деякі захворювання, які протікають безсимптомно, можна лише аналізуючи показники крові. Тому медики рекомендують для профілактики та своєчасного виявлення хвороб робити аналіз крові раз на рік.

  Основні показникиissledovanie-krovi копия стану крові
Кров забезпечує клітини нашого організму киснем і поживними речовинами, допомагає знищити мікроорганізми, вивести токсини через нирки, підтримати температурний режим. Щоб зрозуміти, чи збою в роботі організму і діагностувати будь-яку хворобу, потрібно проаналізувати показники складових елементів крові. Самими основними показниками крові є еритроцити, гемоглобін, лейкоцити, тромбоцити, ретикулоцити, швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ). Існує також ряд інших показників, не менш важливих для визначення стану організму. Але спочатку зрозуміти, що за проблема в організмі і звідки у неї ростуть ноги» допоможуть саме ці 5 показників.
Про що розкажуть червоні кров’яні тільця
Самі знамениті» показники крові, про яких чув кожен – це еритроцити та гемоглобін. В червоних кров’яних тільцях – еритроцитах міститься гемоглобін – це пігмент, який надає тканинам забарвлення еритроцитів. Завдання еритроцитів – постачати кисень до тканин організму і видаляти з них вуглекислоту. Медикиtablitsa-obshh-naliz-krovi-1-200x198 копия наголошують: будь-які показники крові, а не тільки еритроцити, можуть відходити від норми при різних станах, не пов’язаних з хворобою. У такому випадку потрібно повторити аналіз і знову порівняти показники. Так, збільшуватися або зменшуватися компоненти крові можуть при інтенсивних фізичних навантаженнях, стресі, при рясному потовиділенні; після ситного обіду і рясного пиття і т. д.

Рівень еритроцитів у крові є важливим показником при діагностиці захворювань крові і порушення кровообігу. А показники кількості ретикулоцитів – молодих еритроцитів, розкажуть про функціонування кісткового мозку. Так, зменшення або збільшення кількості еритроцитів свідчить про:

— кисневому голодуванні тканин
— захворюваннях легень
— серцевої патології
— анемії (недокрів’ї)
— онкології
— хронічних захворюваннях
— втрати крові.

ШОЕ – важливий показник у взаємодії між еритроцитами та їх складовими, який допомагає діагностувати хворобу більш точно і стежити за її перебігом.
Білі кров’яні тільця та їх функції
Білі кров’яні клітини – це еритроцити. Вони забезпечують захист організму від інфекцій і відповідають за імунітет. Підвищення рівня лейкоцитів в крові – це сигнал про те, що в організмі йде запальний процес. Так, збільшення кількості лейкоцитів (лейкоцитоз) спостерігається при:

— інфекційних захворюваннях
— активних запальних процесах (апендицит, абсцес, поліартрит)
— інтоксикації організму
— онкології
— хвороби крові
— травмах і опіках.

Деякі інфекційні хвороби та захворювання крові, навпаки, характеризуються зниженням рівня лейкоцитів (лейкопенія). Наприклад, лейкопенія спостерігається при грипі, цирозі печінки, лейкозах, а також при прийомі деяких медикаментів.
Кров’яні пластини – тромбоцити
Тромбоцити відповідають за згортання крові і зупинку кровотечі. Кількість даних компонентів крові може знижуватися у жінок при вагітності і в менструальний період. Також значне зниження тромбоцитів спостерігається при:

— гострій формі залізодефіцитної анемії
— онкології в останніх стадіях
— деяких вірусних і бактеріальних інфекціях
— хворобах печінки
— захворюваннях ендокринної системи
— прийом деяких медикаментів

Підвищення рівня тромбоцитів у крові також можуть викликати запальні процеси, онкологія, недокрів’я.
Як підготуватися до здачі аналізу крові
Якщо вам потрібно здати кров на аналіз, то важливо врахувати ряд факторів. Надмірна фізична активність напередодні обстеження або переїдання жирних продуктів можуть спотворити результати. Тому за день два до обстеження важливо:

— не займатися спортом
— не вживати алкоголю і не курити, не пити ліки і не їсти жирної, смаженої та гострої їжі
— відмовитися від міцної кави та чаю
— в день обстеження не снідати: кров необхідно здати приблизно через годину після пробудження і натщесерце.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка