
Стоматологічні проблеми можна запідозрити не тільки по зовнішньому вигляду зубів. Звичайно ж, у більшості випадків ознаками карієсу або пульпіту є зубний біль, плями, потемніння або дефекти на зубах. Однак цілий ряд стоматологічних хвороб проявляється зміною стану не тільки зубів, але і ясен. Так, якщо кровоточивість або припухлість ясен ми можемо помітити, то цілий ряд безсимптомних ознак хвороб зубів, ясен і порожнини рота залишаються для нас непоміченими. Крім того, станом ясен можна запідозрити проблеми і з іншими органами і системами в організмі.
Здорові і хворі ясна: як розрізнити?
Чи Давно ви звертали увагу на стан ваших ясен? Ознаки здорових ясен наступні:
- рожевий колір (у кожної людини відтінок і колір ясен може бути різним)
- твердість та щільність ясен на дотик
- щільне прилягання ясен до зубів
- відсутність кровоточивості в цілому і при чищенні зубів
- відсутність болю в яснах при вживанні гарячої або холодної їжі
- відсутність дискомфорту при користуванні флосом (зубною ниткою).
Якщо хоч один пункт з даного списку не відповідає вашому стану ясен, то це привід звернутися до стоматолога за консультацією. Про те, що з візитом до лікаря не слід затягувати і що пародонт (оточують зуб тканини, які допомагають утримувати його в щелепних кістках) вражений, свідчать наступні ознаки:
- кровоточивість ясен при відкушуванні їжі або чищення зубів
- зовнішній вигляд ясен – почервоніння, набряклість, припухлось
- больова реакція ясен на дотик або прийом їжі
- надмірна блідість ясен, їх нещільне прилягання до зубів (навіть при відсутності хворобливих відчуттів).
Про які проблеми в організмі можна дізнатися за станом ясен
Про проблеми зі здоров’ям може розповісти колір ясен їх стан. Так, недокрів’я (анемії) можна запідозрити по рожево — біловатому кольором ясен. Якщо крім блідості ясен турбують запаморочення, слабкість, швидка стомлюваність, то слід здати аналіз крові і перевірити показники гемоглобіну – залізовмісного білка.
Поява на яснах висипань, гнійників або виразок або запальних процесів може бути ознакою не тільки стоматологічних проблем, але і загострення герпесу, розвитку діабету, ревматоїдних процесів або неполадок у серцево-судинної системі. Тому крім стоматолога, можливо, доведеться відвідати та інших фахівців.
Як зберегти здоров’я ясен і зубів
Необхідність дотримання гігієни і догляду за зубами нас вчать з дитинства. Однак важливо не тільки чистити зуби 2 рази на день, використовувати зубну нитку, знімати зубний камінь і вчасно лікувати карієс. Пошкодити ясна може занадто жорстка щетина зубної щітки, груба чищення зубів і використання флоса.
Також важливо міняти зубні щітки раз в 3-4 місяці. При надто чутливо емалі зубів потрібно спеціальна паста і щітка, тому не соромтеся і попросіть свого стоматолога вам допомогти у виборі засобів по догляду за зубами. Адже ви пам’ятаєте, що відвідувати фахівця потрібно 2 рази в рік з метою профілактики стоматологічних хвороб, а не тоді, коли вже болить зуб або десна опухла.
Будьте здоровi «медаппаратура»
Добавить комментарий