http://medapparatura.com.ua

Простатит : Як бути? Коли потрібно звернутися до лікаря?

Кожен 3-й чоловік, згідно з медичною статистикою, стикається з проблемою хронічного простатиту. Проблеми з чоловічим здоров’ям все частіше з’являються у молодих чоловіків у віці від 25 до 50 років: позначаються шкідливі звички, сидячий спосіб життя, неправильне харчування і зневага захисними контрацептивами. Однак навіть така серйозна проблема. Як загроза його чоловічому здоров’ю, не для кожного чоловіка є приводом своєчасного звернення до лікаря. Тому на допомогу коханим чоловікам можуть прийти їх жінки, якщо захочуть бути корисними у цьому серйозному питанні.
Як зрозуміти, що вашого чоловіка проблеми з передміхурової залозою (простатит)?
Запальний процес в передміхуровій залозі – простатит – може бути гострим і хронічним. Гострий простатит виникає рідше і проявляється гострим болем в області простати, болісним сечовипусканням, підвищенням температури і різким погіршенням самопочуття. Розвиток хронічного простатиту у більшості випадків чоловік пропускає «повз вуха», хоча у нього з’являються болі в області промежини, проблеми при сечовипусканні.

У підсумку робота передміхурової залози порушується: відбувається збій в обміні чоловічих статевих гормонів, збій біоритмів сексуальної активності, регуляції сечовипускання і вироблення сім’яної рідини. Не лікування простатит може призвести до імпотенції, безпліддя, аденомі простати (доброякісної пухлини). Сексуальні розлади тягнуть за собою невдачі в ліжку, психологічні проблеми. Такий чоловік стає пригніченим, неспокійним, може почати проявляти агресію, в тому числі і до членів своєї сім’ї. У той же час звернутися за допомогою до фахівця більшість чоловіків боїться.
Чому чоловіки бояться йти до лікаря, особливо до уролога і андролога?
Психологи кажуть, що всьому причиною в першу чергу стереотипи: чоловік – сильна стать і хвороба для нього – демонстрація власної слабкості. У деяких чоловіків, особливо успішних, думка про те, що вони «не залізні» навіть в голову не приходить. Тим більше в області їх чоловічого здоров’я, яке на їх думку «апріорі завжди в нормі».

Раптові проблеми з чоловічим здоров’ям саме у таких чоловіків викликають дикий страх. А піти до лікаря і підтвердити цей страх їх лякає ще більше. Є і такий поширений тип чоловіків, які настільки інфантильні, що чекають, коли їх за руку, відведуть до лікаря. Йти самому в поліклініку, розповідати про свої проблеми, обстежитися самостійно їх лякає.
Як змусити чоловіка подбати про своє здоров’я і піти до лікаря?
Психологи рекомендують у жодному разі не лаяти чоловіка за те, що він тягне з візитом до лікаря. Навпаки важливо підняти його самооцінку і нагадати про те, як він важливий для всієї сім’ї і як ви і діти переживають за його здоров’я. Якщо чоловік безвідповідальна по відношенню до самого себе, то саме час закликати його стати відповідальним: що ж буде, якщо він в результаті надовго потрапить в лікарню, не зможе займатися улюбленою роботою/справою/хобі/ спортом і т. д.?

Чоловікам, які звикли рахувати гроші, постарайтеся пояснити що чим занедбаніша хвороба, тим дорожче обійдеться її лікування. А особливо недовірливих можна налякати, розповівши історію про те, як «сусіда» або «чоловіка однієї колеги» відвезла «швидка» з інсультом вчора, а він вже місяць страждав від головного болю. Не потрібно погрожувати і шантажувати чоловіка, вказуючи на його сексуальні невдачі і погрожуючи піти з сім’ї і т. д. Навпаки, постарайтеся пояснити, як важливо для вас його здоров’я і що ви хочете допомогти.

Вести чоловіка за руку до лікаря самої або не вести – вирішувати вам. З одного боку, такий чоловік ніколи не навчиться вирішувати свої проблеми самостійно, якщо його завжди водити за руку. Але з іншого боку, раз ви з ним живете, то значить, у нього є інші якості, за які ви його приймаєте, таким, який він є. Тому в даному випадку можна або взяти цю відповідальність на себе, або чекати, поки він дозріє, ризикуючи ще більше запустити хворобу.

© Будьте здоровi  «медаппаратура»

При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка