Провідники в медицині – гелі і електроди. Особливості і призначення

Приходячи в лікарrashod_mat копияню, ми не замислюємося про підручних засобах, які використовує спеціаліст для проведення обстеження нашого організму, аналізів або процедур. Нас мучить біль, не дає спокою хвилювання і долає страх перед діагнозом і майбутнім лікуванням.

Єдине, що звертає нашу увагу на медичні витратні матеріали, – це необхідність їх придбання. Тільки тоді ми цікавимося їхніми властивостями, призначенням і, звичайно ж, ціною. І марно. Про таких елементарних речах повинен знати кожен. Тому що часом саме від безпеки та якості витратних матеріалів залежить точність діагностики та ефективність лікування.

Сьогодні ми поговоримо про таких незамінних в сучасній медицині витратних матеріалах, як гелі для УЗД, ЕКГ, ЕЕГ і електроди, з якими зустрічався кожен пацієнт під час обстеження.

Витратні матеріали – невід’ємні матеріали  в діагностиці та лікуванні
Медичні витратні матеріали

Медичні фахівці працюють з цілим комплексом витратних матеріалів. Розрізняють різноманітні ємності, інструменти, пристосування одно — або багаторазового використання в діагностичних, лікувальних, профілактичних цілях.

Бiнти, шовний матеріал, одноразові шприцi, без яких неможливо уявити надання екстреної медичної допомоги, після проведення маніпуляцій утилізують. Аналогічно поступають і з одноразовими виробами діагностичного характеру – рукавичками, пелюшками, ланцетами, пробірками, склянками для забору аналiзiв пр. А ось багаторазовiй стерилізації підлягають вироби в діагностиці та лікуванні  – датчики УЗД-апаратів, електроди ЕКГ, ЕЕГ, інструментарій та інші пристосування, які вступають в безпосередній контакт з шкірою пацієнта.

Головними вимогами до видатковими матеріалами одноразового застосування, а також медичним виробам багаторазового використання є стерильність і гіпоалергенність. Якщо витратні матеріали відповідають цим двом критеріям, то безпека й психологічний комфорт гарантовані: під час процедури пацієнт, медичний фахівець можуть бути спокійні і впевнені в тому, що хвороботворні мікроби не проникнуть в організм.

Таким чином, незважаючи на порівняно короткий термін служби більшості витратних матеріалів, значущість їх у повсякденній медичній практиці велика, а стандарти якості – високі.

Гель для УЗД, ЕКГ, ЕЕГ – зв’язок між датчиком і тілом пацієнта

Поняття «витратні матеріали» у медичних фахівців асоціюються, насамперед, з гелями для УЗД, ЕКГ і ЕЕГ, а також з папером для ЕКГ у вигляді гармошки або рулону. Адже ці матеріали, без яких складно провести відповідні дослідження на високому рівні, справді витрачаються дуже швидко.

«А для чого взагалі потрібен гель при ультразвукової діагностики (УЗД), електрокардіографії і електроенцефалограмі?», – задаються питанням багато пацієнтів. На сьогоднішній день гель для УЗД визнаний оптимальним засобом, що володіє відмінною звукопроводимостью. Дана речовина, до складу якого входить натрій тетраборнокислый, гліцерин, сополімер стиролу з малеиновым ангідридом і очищена вода є провідником між ультразвуковим датчиком і  тілом людини.

Гель перешкоджає проникненню повітря, влучення якого в момент проведення УЗД може істотно змінити показники досліджуваного органу. Цей фактор важливий, оскільки ультразвукові хвилі розсіюються в повітрі.

Завдяки в’язкої структурі гелю забезпечується безперервний сигнал, достатній за тривалістю для проведення УЗД, і необхідний для точності обстеження акустичний контакт. Зазначимо, що у багатопрофільного спеціаліста УЗД в арсеналі має бути кілька видів гелів для ультразвукового дослідження – за рівнем в’язкості. Так, покращує видимість стану органів черевfull_gel-dlya-uzi-eco-supergel-260gr2 копияної порожнини гель зниженої в’язкості, тоді як для дослідження судин (доплерографія) необхідний гель високої в’язкості.

Гель гарантує бездоганну і безболісне ковзання, а головне – високу роздільну здатність, що дозволяє проводити УЗД при вагітності та доплерографію плода.
Сучасні гелі для УЗД абсолютно безпечні як для дорослої людини, так і для дитини, а також дитини в утробі матері. Вони не спричиняють алергічних реакцій і не пошкоджують шкіру пацієнта, з поверхні якої легко видаляються. Лікар УЗД теж може бути спокійний – гель не викликає корозії ультразвукових датчиків і не завдає шкоди, оскільки є водорозчинним.

На відміну від раніше використовуваного касторової олії або вазеліну, сучасний гель для УЗД зручний, гігієнічний і дуже практичний. Аналогічних відгуків від фахівців заслужили за багато років застосування і гелі для ЕКГ.

Гель для ЕКГ являє собою спеціальну контактну середу. Особливий склад цієї речовини володіє високою електропровідністю, тобто покращує взаємодію датчиків електрокардіографа з шкірою пацієнта під час проведення електрокардіографії. На відміну від раніше використовуваних марлевих серветок, змочених у сольовому розчині (5-10% розчин натрію хлориду), гель виключає ймовірні перешкоди під час дослідження та оптимізує якість сигналу.

Гель для ЕЕГ– це електроліт в’язкої консистенції, необхідний для проведення електроенцефалографії. Він необхідний для зниження шкірної опірності щодо низькочастотних електромагнітних імпульсів. Гелевидная контактна середовище, яку наносять на поверхню електродів, усуває повітряні перешкоди і покращує якість сигналу, що дозволяє фахівцю достовірно оцінити електричну активність нейронів різних ділянок головного мозку. Гель для ЕЕГ абсолютно безпечний для здоров’я людини. Крім того, його можна легко видалити вологою серветкою з шкіри пацієнта і з апаратури. Сучасні гелі для ЕЕГ, як відзначають експерти, подовжують довговічність експлуатації електродів.
Електроди – контакт апарату і тіла пацієнта
Электрокардиография (ЕКГ) є однією з головних діагностик роботи серця, яка включена в комплексне обстеження. Для проведення ЕКГ використовують електроди – так звані перетворювачі, які володіють електропровідністю. Електроди – це провідники між поверхнею тіла пацієнта і пристроєм вимірювання, фіксуючим біопотенціали в серцевому м’язі (електрокардіографом).

Для уловлювprisoska копияання різниці потенціалів й електричної провідності серця і реєстрації ЕКГ пацієнта накладають електроди – на грудну клітку і кінцівки. Для грудної клітини призначені 6 електродів-присосок (груші), а для кінцівки – електроди-прищіпки (затискачі): червоний (права рука), жовтий (ліва рука), зелений (ліва нога), чорний (заземлення на правій нозі).

Такі електроди відносять до багаторазових, які різні по діаметру – для дорослих і для дітей. Так, маленьким пацієнтам накладають електроди-присоски діаметром 15 мм і електроди-прищіпки розміром 20*85 мм, а дорослим – 24 мм і 30*130 мм відповідно. Використовуваний матеріал для покриття багаторазових електродів – хлораргентум, а для присоски – гума.

У сучасній медичній практиці поширені не тільки багаторазові, але й одноразові електроди. Звичайно, в більшості державних медичних установ все ще застосовують багаторазові електроди, які більш міцні, надійні, довговічні, а головне – безкоштовні для хворих. А приватні лікувально-діагностичні центри переходять на одноразові електроди, які відрізняються практичністю і зручністю використання.

Одноразові електроди, виконані з срібної фольги, бувають різної форми і розміру, проте всі вони наповнені рідким або твердим гелем, який покращує контакт шкіри пацієнта і електрода. Вони мають піноподібну підкладку з посиленим клейовим шаром, тому вони вже готові до використання в будь-яку хвилину.Электроды для ЭКГ одноразовые Skintact копия

Головна перевага одноразових електродів полягає в тому, що їх використання під час обстеження виключає ризик перенесення хвороботворних мікроорганізмів. Крім того, більш вдосконалені одноразові електроди забезпечують більш чіткий запис ЕКГ. Фахівці також відзначають, що одноразові електроди для ЕКГ скорочують час підготовки пацієнта до ЕКГ, який при цьому не відчуває дискомфорту і роздратування шкіри. Використання одноразових електродів доцільно при сильному потовиділенні, а також у разі надання невідкладної допомоги.

Попередньо перед накладенням багаторазових або одноразових електродів шкіру хворого рекомендується протерти спиртом для знежирення і обов’язково треба змастити струмопровідним гелем для ЕКГ. Для під’єднання електрода до електрокардіографу використовується з’єднувальний провід з відповідним гніздом роз’єму, який «замикається» на електроді.

Таким чином, витратні матеріали відіграють значну роль в повсякденній медичній практиці. Тому що вони знижують ймовірність непередбачених ситуацій, знімають частину рутинної навантаження, дозволяють економити іли і час, а також роблять обстеження і лікування гігієнічним і комфортним.

З повним перелiком витратних матерiалiв Ви можете ознайомитися та купити   за найдоступнішими цінами з безкоштовною доставкою додому.Перейшовши за посиланням :

Купить Бумагу для ЕКГ — http://medapparatura.com.ua/c/medicinskie-rashodnye-materialy/bumaga_dlya-diagnostic-apparatury/

Купить Гель для УЗИhttp://medapparatura.com.ua/c/medicinskie-rashodnye-materialy/gel-dlia-uzi-ekg/

Купить Електроди для ЕКГ i Купить присоски багаторазові — http://medapparatura.com.ua/c/medicinskie-rashodnye-materialy/electrody-dlia-ekg/electrody-mnogorazovie/

Купить Одноразові  електроди  — http://medapparatura.com.ua/c/medicinskie-rashodnye-materialy/electrody-dlia-ekg/electrody-odnorazovie/

Або відвідавши наш сайт http://medapparatura.com.ua тут ви знайдете багато якісного і корисного товару за низькими цінами від виробника.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка