Рак: як вберегтися? Профілактика раку

Рак: чому так поширені онкологічні хвороби

Ракові клітини можуть бути виявлені в будь-якому органі або тканинах організму людини. Характерна ознака цього захворювання – це швидко утворюються аномальні клітини, які проростають за межі звичайних меж. Медична статистика невтішна: смертність від онкологічних хвороб зростає з кожним роком. Медики досі не з’ясували 100% причину розвитку раку, але відзначають ряд факторів, що впливають на порушення структур і функцій клітин. Так, спровокувати розвитку раку (канцера) можуть:

 • Випромінювання – ультрафіолетове та іонізуюче
 • Вплив різних хімічних речовин
 • Гормональні збої
 • Інфекційні хвороби (особливо вірусні)
 • Спадковість
 • Стресові ситуації у комплексі з нездоровим способом життя.

Найбільше смертей стається від раку грудей, кишечника, печінки, легенів і шлунку. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), більше 30% випадків захворюваності онкологічними хворобами пов’язані з 5-ма факторами:

 • Ожиріння і високий індекс маси тіла
 • Недостатнє вживання фруктів і овочів
 • Низька рухова активність і сидячий спосіб життя
 • Куріння – цей фактор займає провідне місце серед причин розвитку раку. До 40% випадків розвитку онкології можна запобігти, якщо уникати контакту з тютюновим димом та іншими канцерогенами.
 • Часте вживання алкоголю.

Ознаки розвитку раку: на що звернути увагу

Симптоми раку залежать від місця розташування освіти, швидкості росту пухлини, стадії хвороби, метастазів (або їх відсутності). Загальні симптоми онкологічних хвороб це різка втрата ваги, слабкість, довго тримається без видимих причин температура (37,2-37, 5 градусів), зниження апетиту. Специфічні симптоми раку залежать від того, в якому органі чи системі розвинулося захворювання. Наприклад, при раку грудей з’являються виділення з сосків, ущільнення, зміна кольору шкіри. При раку легенів з’являється тривалий не проходить кашель, біль у горлі, зміна тембру голосу.

Проте початкові стадії раку практично ніяк не проявляються. Тому так важливо стежити за показниками здоров’я: щорічно проходити профілактичні огляди у гінеколога, мамолога, інших «вузьких» фахівців, робити флюорографію легенів, здавати аналіз крові. Адже саме початкові стадії онкозахворювань піддаються лікуванню і мають успішний прогноз.

Профілактика раку: як знизити ризик розвитку онкології

Профілактика раку полягає в мінімізації всіх факторів, які сприяють розвитку онкологічних хвороб. Важливо мінімізувати контакти з канцерогенами, вести здоровий спосіб життя, працювати зі стресами, стежити за харчуванням і вагою і т. д. Також важливо виявляти рак на ранній стадії: особливо важливо не нехтувати профоглядами людям з груп ризику по раку (це спадковість, робота на шкідливому виробництві, куріння тощо).

Кожен сам собі менеджер свого здоров’я. Тобто, у людини є вибір палити або кинути, захоплюватися солярієм і надмірно засмагати або не робити цього, регулярно обстежуватися з метою виявлення будь-якого можливого захворювання, а не тільки раку на ранній стадії – або не робити цього. Здоров’я людини багато в чому залежить тільки від нього самого – його відповідальності за себе і дисциплінованості.

Будьте здоровi  «медаппаратура»

medapparatura.com.ua

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка