http://medapparatura.com.ua

Що таке запалення сідничного нерва? Наслідки для здоров’я?

Така неприємність, як запалення сідничного нерва, може спіткати кожного. Що ж це таке, як можна спробувати його уникнути і як лікувати недугу? Які причини і симптоми запалення сідничного нерва?

Чому виникає запалення сідничного нерва?

Запалення сідничного нерва називається ішіас, воно може мати досить сильні і неприємні для людини симптоми. Сідничний нерв починається біля попереку, він проходить через куприк, таз, ноги і доходить до самих п’яток. Він вважається найдовшим нервом в людському організмі. Тому при його запаленні часто страждає не тільки поперек, але і ноги.

До найпоширеніших причин ішіасу відносяться:

 1. Защемлення нерва через зміщення міжхребцевого диска.
 2. Нарости на хребті.
 3. Травма або надмірні фізичні навантаження.
 4. Переохолодження.
 5. Інфекція, запальний процес в організмі.
 6. Новоутворення в хребті (доброякісні та злоякісні).

Чому ж ішіас – така серйозна проблема? В першу чергу із-за болю, яку він викликає. Зазвичай вона досить інтенсивна, виникає в різних областях сідничного нерва: в попереку, в будь-якій частині ноги. Найчастіше з одного боку тіла відзначається больовий синдром, а з іншого – оніміння і поколювання. Біль посилюється при русі, кашлі, сміху, чханні. Самої інтенсивності біль буває в нічний час доби. В особливо важких ситуаціях людині так боляче, що він не може навіть поворухнутися.

Як боротися із запаленням сідничного нерва?

З цією проблемою допоможе впоратися лікар-невролог. Негайно потрібно звернутися за консультацією, якщо відзначаються такі симптоми:

 • Підвищення температури тіла.
 • Поява набряку або почервоніння шкіри на спині.
 • Поширення болю на нові області.
 • Сильне оніміння ніг або попереку.
 • Відчуття печіння при сечовипусканні.

У будь-якому випадку без допомоги лікаря практично неможливо впоратися з проблемою, вона буде лише посилюватися.

Лікування ішіасу комплексне і включає в себе такі компоненти:

 1. Постільний режим. Поки запалення не пройде, хворому краще лежати на ліжку з твердим матрацом, по можливості мінімально рухатися.
 2. Ліки. Зазвичай лікарі призначають нестероїдні протизапальні препарати і вітаміни. Найчастіше вони вводяться внутрішньом’язово. Полегшити біль допоможуть спеціальні мазі, гелі.
 3. Фізіотерапія. Вилікувати ішіас допоможуть прогрівання, електрофорез. Поєднання медикаментозного лікування та фізіотерапії значно прискорює процес одужання.
 4. Масаж. Його призначають тільки після того, як гостре запалення вдалося зняти. Масаж здатний поліпшити провідність нерва, кровопостачання.
 5. Зарядка. На етапі одужання хворому рекомендується виконувати спеціально підібрані лікувальні вправи для відновлення нормальної рухової активності.

Іноді запалення сідничного нерва набуває хронічний характер і може спричинити за собою порушення роботи органів тазу. У такому випадку рекомендується оперативне лікування. Щоб не допускати до такого, слід уважно ставитися до свого здоров’я і вчасно звертатися за допомогою до лікаря.

Щоб попередити запалення сідничного нерва, потрібно стежити за здоров’ям хребта. Для цього рекомендується займатися зміцнює гімнастикою, плавати в басейні, стежити за своєю поставою, робити перерви під час роботи за комп’ютером. Також не слід піднімати важке, переохолоджуватися, необхідно вчасно лікувати всі хвороби.

Будьте здоровi  «медаппаратура»

medapparatura.com.ua

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка