
Головні винуватці темних кіл під очима – перевтома, недосипання і надмірне захоплення різними гаджетами. Проте в деяких випадках «синці» під очима є симптомом хвороби. У більшості випадків прибрати темні кола під очима допоможуть зміна режиму дня і способу життя і прості косметологічні процедури.
Причини виникнення синіх кіл під очима
Після довгої зими наш організм втомився, імунітет ослаблений недостатнім перебуванням на свіжому повітрі і дефіцитом сонячного світла. Додайте сюди велику кількість жирної, смаженої їжі і здоби, шкідливі звички, алкоголь – і не те, що круги під очима, шкіра, волосся і весь зовнішній вигляд залишає бажати кращого. Якщо ви:
- недостатньо спите і взагалі відпочиваєте
- палите
- приймаєте алкоголь більше двох разів в тиждень
- багато часу проводите за комп’ютером, планшетом, смартфоном і т. д.
- часто нервуєте і потрапляєте в стресові ситуації,
поява «синців» під очима – це реакція організму на перераховані вище дії. Нормалізація режиму дня, повноцінний відпочинок, здоровий спосіб життя допоможе позбутися від темних кіл під очима, які в більшості випадків при подібних причини мають синюватий або сіруватий відтінок.
Також поява «синців» і набряклості під очима може бути ознакою серйозного захворювання. В залежності від патології, круги під очима мають різний відтінок:
- гіповітаміноз, анемія (недокрів’я), порушення в роботі легких виявляються «синці» під очима з фіолетовим відтінком
- захворювання печінки і крові проявляються набряком під очима і «синцями» жовтуватого відтінку. Чим занедбаніший стан – тим яскравіше відтінок, аж до темно-коричневого кольору
- набряк і синява під очима з’являється при захворюваннях нирок і сечовивідної системи.
- цукровий діабет 2-го типу та інші захворювання ендокринної системи також можуть викликати утворення синюватих кіл під очима. Також сині кола, набряки нижніх повік – це симптом
захворювань серця і судин.
- червонуватий відтінок кола під очима набувають при алергічних реакціях, купероз
Коли потрібно йти до лікаря
Стати причиною тривало не зникаючих кіл під очима можуть перенесені вірусні та бактеріальні захворювання дихальних шляхів. Віруси і мікроби підвищують проникність судин, роблячи
їх більш помітними на тлі шкіри. Також більшість очних хвороб супроводжуються темними колами під очима. Проте темний відтінок шкіра під нижніми століттями набуває і з віком, часто — на тлі гормональних змін.
Сучасний ритм життя неможливий без стресів: більшість з нас втомлюється і нервує на роботі, мало спить, неповноцінно і нерегулярно харчується. Тому на «синці» під очима багато хто вже не звертають уваги.
Але якщо крім кіл під очима вас турбують набряки, часто мучить спрага, ви постійно простужуетесь, іноді «прихоплюють» нирки чи серце, відчувається постійна втома очей і т. д., то сходіть для почав на прийом до терапевта або сімейного лікаря. Знайти причину вашого нездужання з урахуванням всіх симптомів зможе тільки фахівець.
Як прибрати в домашніх умовах
Якщо «синці» під очима – наслідок вашого недбалого ставлення власного організму, то прибрати їх допоможуть прості домашні рецепти. Безумовно, сучасна косметологія має масу способів боротьби з темними колами під очима: від масажу до лазерної терапії. Однак не у всіх є кошти і час на відвідування косметолога. Зменшити набряклість і синяву під очима допоможуть:
- маска зі свіжого огірка. Огірок миється, натирається на дрібній тертці (разом зі шкіркою), змішується з зеленню петрушки і сметани. Всі складові беруться в рівних кількостях, наприклад,
- по чайній ложці суміші огірка, петрушки і сметани. Наноситься на область під очима на 15-20 хвилин
- використані пакетики з чаєм. Бажано – з зеленим. Використані охолоджені пакетики прикладаються до очей на 15-20 хвилин
- сирна маска. Пару чайних ложок жирного сиру (якщо він холодний, то можна додати теплого молока, до утворення однорідної кашки) прикладається до області навколо очей на 20 хвилин.
Добавить комментарий