
Як багато жінок мріє мати гарний, рівний бронзовий загар, і бажано по всьому тілу, без всяких там білих трикутників. Причому не тільки влітку, але в будь-який час року. І сьогодні така можливість є: численні солярії допоможуть здійснити свою мрію досить швидко. Але от біда – лікарі попереджають, що це може бути небезпечно. Чи це Так? Чому сонячне світло став шкідливий? Спробуємо розібратися.
Ще яких-небудь сто з невеликим років тому жіноча краса передбачала молочно-білу шкіру, засмага ж була ознакою просто-людинки. Знатні дами ретельно оберігали обличчя, шию і руки від сонячних променів (інше тіло було надійно сховано під одежою до підлоги). Але ось Коко Шанель в 20-х роках минулого століття ввела моду на засмаглу шкіру, і всі кинулися приймати сонячні ванни. А після Другої світової війни були створені спеціальні лампи з ультрафіолетовим випромінюванням, які дозволяли придбати бажаний бронзовий відтінок шкіри в будь-який сезон, не виїжджаючи на курорт.
Солярій – це пристрій, обладнаний лампами ультрафіолетового випромінювання, ідентичного сонячного. Солярії можуть бути професійними і домашніми. Відрізняються вони кількістю і потужністю використовуваних ламп: у домашньому пристрої їх небагато і вони невеликої потужності. У сучасних професійних соляріях використано велику потужних число ламп, що дозволяє дуже швидко домогтися бронзової шкіри – за 5-10 хвилин. Крім того, в них є вентилятор для охолодження, а в деяких і турбосистемы, що забезпечують підвищену комфортність.
По конструкції солярії бувають вертикальні і горизонтальні. Більш поширені вертикальні солярії – кабіни, в яких загоряють стоячи. У таких пристроях лампи більш потужні і розташовані далі від тіла, тому засмага лягає швидше і рівніше. Але в них існує більший ризик пересихання і обгорання шкіри.
В горизонтальному солярії загоряють лежачи, що, звичайно, зручно. Але деякі погано переносять закритий простір і обмеженість рухів. Лампи в такому солярії менш потужні і розташовані близько до тіла, але ризик обгоріти малий. Недоліком горизонтального солярію є нерівномірність засмаги – білі плями в місцях, де шкіра стикається з покриттям.
У чому користь солярію?
Перше, за чим йдуть в солярій, – рівний красивий загар. Але переваги солярію не тільки в красі.
Ультрафіолетове опромінення сприяє виробленню в організмі вітаміну D, відповідального за обмін кальцію. Люди, що живуть в північних районах, відчувають недолік цього найважливішого для життя вітаміну, необхідного для кісток та суглобів.
Під дією ультрафіолетового світла виробляється серотонін, званий гормоном задоволення. У темний час року нашому організму не вистачає світла, звідси пригнічений стан, депресії. І з допомогою солярію ми можемо поліпшити настрій, підвищити стресостійкість.
Ультрафіолетові промені підсилюють живлення клітин шкіри, активізують кровообіг, володіють антибактеріальним ефектом. Стан шкіри поліпшується – знімається запалення, зникають дрібні прищики.
Ультрафіолетове опромінення сприяє підвищенню імунітету.
Відвідування солярію рекомендують тим, хто часто хворіє на простудні захворювання, запалення легень, бронхіти. Інсоляція потрібна при нестачі вітаміну D і кальцію, що проявляється переломами кісток, остеопороз. Корисні будуть сеанси в солярії коли погано гояться ранах, гнійні захворювання шкіри. Допоможуть вони і при депресії, хронічній втомі.
Але солярій може нанести шкоду. Більш того, багато лікарі взагалі не рекомендують нікому користуватися штучною засмагою, так як він здатний викликати рак шкіри. Так, в Європі підрахували, що кожен рік з-за солярію виникають більше 3000 випадків меланоми. Дослідження зв’язку між штучною засмагою і раком шкіри показало, що солярій підвищує ризик виникнення меланоми на 20%, а якщо починати засмагати до 35-річного віку, ця цифра зростає до 87%. І це найголовніший мінус використання штучного ультрафіолету.
Що ж стосується краси, то тут теж не все так однозначно. Так, ви досягнете красивого загару, але в той же час ризикуєте отримати пересушену шкіру, а це означає її передчасне старіння, утворення зморшок.
У будь-якому разі існують певні протипоказання до використання штучної засмаги. Це:
- гострі захворювання, в тому числі простудні;
- прийом деяких антибіотиків, гормональних засобів і контрацептивів;
- менструації;
- підвищена чутливість шкіри до ультрафіолету;
- деякі шкірні захворювання;
- захворювання щитовидної залози;
- атеросклероз, ішемічна хвороба серця, гіпертонія;
- бронхіальна астма;
- мастопатія;
- пухлини, доброякісні і злоякісні;
- наявність великої кількості родимок;
- післяопераційний період;
- вагітність;
Протипоказань досить багато, тому перед відвідуванням солярію треба проконсультуватися з лікарем.
Як бачите, ставлення до солярію дуже різне. Якщо ж ви все ж вирішили скористатися штучною засмагою, то дізнайтеся про правила поведінки в солярії і суворо дотримуйтеся їх.
Добавить комментарий