Диета при гипертонии | Правельное питание при гипертонии| питание +при гипертонии| питание +при гипертонии повышенном давлении| питание +при гипертонии 2 степени| питание +при гипертонии меню| питание +при сахарном диабете +и гипертонии| питание +при гипертонии +и атеросклерозе| правильное питание +при гипертонии| гипертония диета| диагноз гипертония| здоровье гипертония| гипертония давление гипертония диета лечение| диета питание| диета +при гипертонии| гипертония питание|

Спеціальна дієта при гіпертонії.Що можна,а що не можна їсти

Боротися з підвищеiStock_000018377582Small1 копияним артеріальним тиском можна не тільки за допомогою медикаментів. Здоровий спосіб життя і правильно підібрані продукти харчування допоможуть навіть гіпертонікам зі «стажем» регулювати свій стан здоров’я. А тим, у кого стійке підвищення артеріального тиску (АТ) ще не стало повсякденним і не переросло у гіпертонію, особливо важливо стежити за харчуванням. Щоб потім не приймати «тонни» ліків і, рятуючи судини і серце, псувати шлунок і печінку.

Підвищує АТ сіль і смажена, жирна їжа
Нагадаємо, що до стандартним показникам норми АТ  -120/80, сучасна медицина вже не прив’язана. Показники від 100/60 до 130/90 вважаються в межах норми. Якщо ж показники тонометра більше даних цифр, значить, мова йде про розвиток гіпертонічної хвороби, якщо менше – про гіпотонії. Основні акценти в харчуванні при підвищеному АТ медики роблять на зменшення кількості вживаної солі і солінь, смаженої і жирної їжі.

Сіль сприяє затримці води в організмі та утворенню набряків, що також впливає на підвищення АТ. Також при підвищеному АТ не можна налягати на гострі, копчені страви і соління – від них краще відмовитися. Жирна і смажена їжа провокує швидке утворення «поганого» холестерину, який негативно впливає на судини, утворюючи на його стінках атеросклеротичні бляшки і, тим самим, погіршує струм крові.
Харчування по системі DASH
Спеціальна програма харчування для гіпертоніків була розроблена і випробувана фахівцями американського національного інституту здоров’я. Програма DASH, абревіатура якої розc61a98d5da26af1df3c84c08131b69d1 копияшифровується « Як харчуватися, щоб зупинити гіпертонію», рекомендує наступне:

– обмежити прийом жирів, особливо тварин
– збільшити кількість уживаних овочів, фруктів
– є молочні продукти-тільки зі зниженим вмістом жиру
– обмежити солодке і борошняне, а також будь-яке м’ясо, замінивши його птахом
– віддавати перевагу продуктам з цільного зерна, риби, горіхів.

Тобто, фахівці рекомендують вживати продукти, в яких міститься велика кількість кальцію, магнію і калію. А від продуктів з великим вмістом натрію, навпаки, слід утриматися.
Поради по харчуванню та його режиму при гіпертонії
Людям з підвищеним АТ, крім спеціальної дієти слід їсти маленькими порціями, розбивши прийом їжі 4-5 разів. З’їдати великі порції два-три рази в день гіпертонікам неприпустимо. У такому разі організму доводиться перетравлювати велику кількість їжі, що провокує підняття тиску. До гіпертонії більш схильні люди з великою масою тіла, які страждають ожирінням. Тому для зниження ризику розвитку стійкого підвищення АТ слід привести свою вагу в норму.

Кава, сигарети, алкогль і міцний чай – вороги гіпертоніків. Звужують судини, провокуючи підвищення АТ. Якщо намічається банкет і вам важко відмовитися від алкоголю взагалі, то можна випити не більше 50 г міцних напоїв (горілка, коньяк) або 150 г вина. Продукт рекомендований для гіпертоніків – калина. Компот або чай з калини рекомендується вживати щодня: ця ягода нормалізує тиск. Також намагайтеся при гіпертонії їсти побільше продуктів, що містять калій і магній. Це:

– банани
– запечений картопля
– абрикоси свіжі і сушені – курага
– гречка

Стрес – провокатор високого тиску. Тому гіпертонікам слід уникати роботи по ночах і будь-яких стресових для організму ситуацій. Якщо ви помітили проблеми з АТ, то слід звернутися до лікаря за консультацією. Правильне харчування в будь-якому випадку позитивно позначиться на вашому здоров’ї. Але, якщо коливання АТ відбуваються дуже часто, то у вас може бути ще яка-небудь проблема зі здоров’ям, що вимагає медикаментозної корекції. При підвищеному (і зниженому) тиску корисно мати вдома тонометр, щоб мати можливість завжди знати свiй АТ.

Для контролю і нормалізації артеріального тиску Ви можете ознайомитися та  пiдбрати для себе  тонометр та комплектуючі до них за найдоступнішими цінами з безкоштовною доставкою додому.Перейшовши за посиланням http://medapparatura.com.ua/c/tonometr. Або відвідавши наш сайт http://medapparatura.com.ua тут ви знайдете багато якісного і корисного товару за низькими цінами від виробника.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка