
Поліпшити стан шкіри і волосся, позбавити від втоми, підвищити імунітет допоможе звичайна кропива. Попереду травень – найкращий час для збирання трав і рослин: кропиву збирають, починаючи з травня по вересень. Звичайно ж можна піти в аптеку і купити вже готові сухі збори або препарати з витяжками з цієї рослини. Однак кропива є ще і прекрасним вітамінним продуктом, тому її молоді пагони і листя — відмінний компонент для свіжого весняного салату.
Застосування кропиви в медицині
Повсюдно поширена кропива дводомна (urticadioica): в якості основноi лікарської сировини використовують листя кропиви, але також використовують її коріння і плоди. Кропива володіє високою кровоспинною діэю, тому при тромбофлебіті та варикозному розширенні вен вживати її всередину протипоказане. Тоді відвар або настій з кропиви можна використовувати для зміцнення волосся. Також не рекомендується вживати кропиву і препарати з неї в період вагітності.
Як збирати і сушити кропиву:
Збирати кропиву потрібно в рукавицях, щоб не отримати опік. Листя відриваються від стебел, потім сушаться. Коріння викопують на весні , або восени, очищають і сушать. Сушити зібрані листя і коріння слід на відкритому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні, але не на відкритому сонці! Сонячні промені руйнують корисні речовини і вітаміни. Сушать кропиву 5-7 днів, листя потрібно періодично перевертати. Коли зібраний «урожай» висох, його краще упакувати в паперові або тканинні мішечки зберігати кропиву рекомендується не більше 2 років.
Кропива допоможе зміцнити волосся
Якщо ви блондин/блондинка, то ополіскування настоєм з кропиви може надати волосся зеленуватий відтінок. В такому випадку можна готувати про вар з кореня рослини або додавати в нього ложку меду і сік половини лимона. Рецепти прості:
- настій для зміцнення волосся легко приготувати: 2 столові ложки кропиви (висушеної чи свіжої), залити окропом (1 літр), настояти півгодини. Таким відваром ополіскують волосся після миття шампунем
- маска для волосся і шкіри голови: 100 грам сухої або свіжо-рубаноi кропиви (півсклянки) залити 100 мл крутого окропу. Через 5 -10 хвилин настій проціджують і втирається в коріння волосся. Потім змивається.
Салати і чай з кропиви
Пекучість кропиви, яка обумовлена міститься в ній мурашиною кислотою, можна легко прибрати, обдавши їх окропом або кинувши на 5-7 секунд у киплячу воду. Після цього листя кропиви можна різати, як звичайну зелень – шпинат, кріп, кінзу, листя салату, рукколу, черемшу і т. д. до Речі – ось вам і готовий рецепт салату: візьміть по пучку (50-100 грам), в залежності від потрібного вам кількості порцій трав, помийте, наріжте, заправте оливковою або соняшниковою рафінованою олією. І справжній вітамінний салат готовий!
Можна додати редис, молоду капусту – наскільки вистачить вашої фантазії і бюджету. Додати кропив’яні листя можна також у зелений борщ, разом з щавлем або взагалі замість нього. Чай з кропиви слід пити з обережністю, оскільки вони володіють сечогінним ефектом. Якщо у вас схильність до набряків, накопичення рідини в організмі, ниркова або серцева недостатність, то чай з кропиви протипоказані. У кожному індивідуальному випадку краще проконсультуватися з лікарем з приводу застосування зборів або препаратів з кропиви. Якщо протипоказань немає, то саме час розпланувати похід на природу за королевою весняних трав – кропивою!
© Будьте здоровi «медаппаратура»
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове.
Добавить комментарий