Температурний режим:вплив опалення на здоров’я людини

Потреби людського організму не завжди відповідають встановленим нормам температурного режиму в приміщенні. Взимку це питання стає більш актуальним, оскільки через холод доводиться використовувати додаткові опалювальні прилади. Не завжди централізоване опалення забезпечує комфортні умови. До того ж, існує думка, що радіатори та обігрівачі сушать повітря в приміщенні і негативно впливають на організм.Так дійсно опалювальні прилади так шкідливі,і яка температура повітря буде  оптимальна? Давайте розбиратися.

atmosfera-doma копия
Яка температура повітря оптимальна для кімнат?

Температурні показники регулюються санітарними нормами. Як недолік тепла, так і його надлишок може негативно позначатися на стані здоров’я. Однак жінки і чоловіки по-різному сприймають одну і ту ж температуру повітря. Діти, особливо віком до 1-го року,  потребують особливої уваги, оскільки терморегуляція організму у них ще погано розвинена. Малюки можуть як швидко замерзнути, так і швидко перегрітися. Тому педіатри рекомендують дотримуватися постійної температури в кімнаті дитини на рівні +22°C. Для новонародженого малюка +24°C.

Показники температури повітря залежать від призначення кожної кімнати. Також важливо, щоб між кімнатами не спостерігалося сильного температурного перепаду, м
аксимум – 2°C. Не залежно від особистих переваг, варто прислухатися до рекомендацій медиків. Оскільки як постійне переохолодження, так і перегрівання організму в домашніх умовах призводить до ряду проблем зі здоров’ям.
Як температура в приміщенні впливає на здоров’я?

7cdf67a4dba8083b4c120566c62c61f6 копия
Якщо у квартирі або окремій кімнаті дуже жарко (від +25°C і вище), то у «домочадців» підвищується ризик виникнення інфекційних захворювань. Зайве тепло сприяє розвитку бактерій. Висока температура повітря призводить до підвищеного потовиділення і втрати вологи організмом. Наслідок цього – порушення водно-електролітного балансу. Зайва теплота в приміщенні негативно впливає на людей із захворюваннями серця і судин: сердю доводиться працювати з подвійним навантаженням.

Зайва прохолода в приміщенні (нижче +17°C) призводить до переохолодження організму. Тепловіддача організму посилюється, що призводить до застуди, респіраторних інфекцій та захворювань нервової системи. Сьогодні відрегулювати температуру в приміщенні набагато простіше: кондиціонери, вітродуви та обігрівачі допоможуть зробити повітря в приміщенні як тепліше, так і прохолодніше. Але наскільки безпечні такі системи опалення, так і централізовано встановлені обігрівачі в квартирах?
Чи сушить опалення повітря ?
Для того, щоб відповісти на це питання, варто згадати елементарні закони фізики. Для осушення повітря необхідно витягти з нього всі молекули води. Зробити це можуть тільки спеціальні пристрої, але ніяк не нагрівання за допомогою масляних радіаторів, конвекторів або централізованого опалення. Простий обігрівач не здатний видалити воду з закритого приміщення. При включенні обігрівача вологість в повітрі збільшується із-за того, що конденсат, який перебував на вікнах, підвіконнях і т. д. випаровується і всмоктується. Викликати дискомфорт і проблеми зі здоров’ям може пил, що потрапив на тени обігрівачів, низька якість приладів, які при нагріванні починають виділяти у повітря хімічні сполуки і т. д.

Як знизити негативний вплив обігрівачів?
Щоб убезпечити себе і рідних, слід частіше проводити в приміщенні вологе прибирання. А також не користуватися несправними або неякісними опалювальними приладами. Використовувати зволожувачі рекомендуються тільки при сухому повітрі, оскільки вони не полегшать дихання домочадцям, якщо повітря в приміщенні вологе. Використання зволожувачів при вологості повітря більше 60% ще більше збільшить конденсат на вікнах і призведе до утруднення дихання.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка