
Травневий мед вважається одним з найбільш популярних і корисних серед сортів меду. Називають так нектар у зв’язку з часом його відкачування: серединою травня – початком червня. У більшості випадків травневий мед – це нектар, зібраний бджолами з різних весняних медоносів.
Особливості травневого меду
Мед, зібраний в травні-червні, вважається найактивнішим серед всіх сортів меду. Зібраний з ранньоквітучих рослин, він містить безліч корисних активних речовин і мінералів. У цей період цвіте безліч плодових дерев – вишні, абрикоси, яблуні та ін, квітів і трав, тому в травневому меді зібраний цілий коктейль корисних речовин.
Свiжовiдкачанный травневий мед прозорий, має слабкий запах і золотистий колір. У ньому багато глюкози і такий нектар кристалізується вже через пару місяців після викачки (зацукровується). Однак на смакові та лікувальні властивості меду це ніяк не впливає. Насичений аромат і легкий ментоловий присмак травневий нектар набуває через 2-3 тижні після відкачування. Тому фахівці радять вживати саме такий витриманий мед: якщо ви придбали травневий мед, який ще не встиг настоятися, то можна почекати пару тижнів.
Лікувальні властивості травневого меду
Мед, зібраний у травні, допоможе зміцнити імунітет, поліпшити загальне самопочуття. Він володіє антибактеріальними властивостями, сприяє швидкому загоєнню ран і регенерації шкіри. Особливо рекомендований травневий мед людям з хворобами серця і судин: він покращує тонус судин, регулює кров’яний тиск, сприяє зняттю спазмів. Показаний травневий мед також при анемії (недокрів’ї), захворюваннях легенів і бронхів, депресіях та неврозах. Травневий нектар як і будь-який інший вид меду, добре допомагає подолати застуду та вірусні інфекції. Також травневий мед є чудовим освіжаючим засобом. Маски з меду допоможуть зменшити кількість зморшок і їх глибину, допоможуть шкірі стати більш пружною і посилять вироблення природного колагену. Медові маски також гарні для поліпшення стану волосся.
Як правильно вибирати і використовувати травневий мед
Травневий мед – відмінний продукт для підтримки всіх органів і систем, шкіри, волосся. Дієтологи радять при відсутності проблем зі здоров’ям вживати в день не більше 150 грамів меду. Якщо ж є хронічні захворювання не більше 30-50 грам. Травневий мед найменш алергенний, однак і він може викликати у деяких людей алергічну реакцію. Мед втрачає свої властивості, якщо його додати в окріп або чай відразу після заварювання. Вибираючи будь-мед, у тому числі і травневий, звертайте увагу на наступні фактори:
- якщо мед рідкий, то значить, його нещодавно викачали. Кристалізуватися мед починає через 2 місяці після викачки в середньому. Тому рідкий свіжий травневий мед може бути в кінці травня – на початку та в середині червня. Якщо ближче до вересня вам запропонують рідкий травневий мед, то його швидше за все нагрівали
- існує народний метод визначення якості меду: для цього можна капнути кілька крапель на папір і почекати до 7 хвилин. Якщо на звороті з’являється водянисте пляма, то якість продукту може бути сумнівним.
- мед повинен бути одного кольору: якщо в банку меду помітні різні відтінки, плями і т. д., то такий мед може підробкою або його вже нагрівали.
© Будьте здоровi «медаппаратура»
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове.
Добавить комментарий