http://medapparatura.com.ua

Цукровий діабет: симптоми хвороби

Цукровий діабет для України є однією з найважливіших соціально-медичних проблем. Згідно з даними української діабетичної федерації, кожен 12-й житель країни хворий на діабет: і тільки 50% випадків захворюваності діагностовано. Сьогодні, 14 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом: підвищити глобальну обізнаність населення про діабеті, показниках хвороби, профілактики недуги – на це спрямовані зусилля медиків, волонтерів та активістів громадських. Цей день заснували за підтримки Міжнародної федерації діабету та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Проводять масові заходи, які допомагають інформувати людей про хвороби саме 14 листопада – в день народження Фредеріка Бантінга, канадського лікаря і одного з відкривачів гомона інсуліну.
Чому люди хворіють на діабет: типи захворювання
Цукровий діабет називається захворювання, при якому у людини спостерігається абсолютна або відносна нестача гормону інсуліну. У більшості випадків захворюваність на цукровий діабет 1-го типу має спадковий характер: при даному типі хвороби підшлункова залоза недостатньо виробляє гормон інсулін. Такий тип діабету ще називають інсулінозалежним, оскільки людині все життя доводиться контролювати рівень глюкози в крові і отримувати ін’єкції інсуліну.

Діабет 2-го типу або інсулінонезалежний діабет контролюється вживанням цукрознижувальних препаратів, дієтою, контролем фізичних навантажень і т. д. Факторами розвитку діабету можуть стати:

 • зайва вага і ожиріння. Саме зайву вагу часто призводить до розвитку діабету 2-го типу, оскільки при ожирінні організм стає менш сприйнятливим до глюкози (виробляється толерантність). Проникнення глюкози в м’язові клітини погіршується, вона накопичується в крові і провокує розвиток діабету. Тому медики акцентують увагу на тому, як важливо правильно харчуватися,
 • вести активний спосіб життя і не допускати ожиріння.
 • запальні процеси в підшлунковій залозі
 • стреси
 • вірусні інфекційні хвороби
 • прийом деяких медикаментів.

Як запідозрити діабет: симптоми хвороби
Діабет першого типу, як правило, розвивається ще в дитячому віці. Діабет другого типу навпаки: ризик розвитку захворювання збільшується з віком. Основні симптоми при цукровому діабеті першого типу розвиваються досить швидко:

 • сильна спрага
 • запах ацетону у видихуваному людиною повітрі
 • часті позиви до сечовипускання
 • свербіж шкірних покривів
 • погано загоюються рани.

При вкрай тяжкому ступені може розвинутися різке підвищення рівня глюкози в крові та діабетична кома: людина в такому стані потребує термінової госпіталізації. Діабет 2-го типу може тривало протікати без симптомів: турбує тільки сильна втомлюваність, на яку більшість людей списують завантаженість роботою. Саме в преддиабетическом стані найлегше уникнути розвитку патології, якщо вчасно почати лікування.
Що робити при цукровому діабеті
Якщо є хоч найменша підозра на діабет, необхідно звернутися до ендокринолога і пройти обстеження. Потрібно буде пройти глюкозотолерантний тест, здати аналіз сечі на цукор і т. д. Виконання чітких рекомендацій лікаря, прийом медикаментів і дієта допоможуть контролювати захворювання та не допустити розвитку ускладнень: нефропатії (ураження нирок), діабетичної стопи, порушення психіки і т. д. Важливо стежити за рівнем глюкози в крові, сучасні глюкометри дозволяють самостійно перевіряти показники цукру в крові навіть вдома.

З цукровим діабетом можна жити активно і повноцінно. Тільки слід дотримуватися деяких обмежень в їжі і підтримувати певний комфорт організму.

Для контролю цукру потрібен аппарат  глюкометр. З допомогою цього приладу ви можете контролювати рівень цукру в крові.

Глюкометр (http://medapparatura.com.ua/c/glukometr/) простий у використанні і доступний за ціною. Придбати його можна без всяких обмежень,перейшовши за посиланням Купить глюкометр.

Радимо вам придбати цей диво-прилад. Купити глюкометр за найвигіднішою ціною Ви зможете в інтернет-магазині «Медаппаратура» (http://medapparatura.com.ua).

 

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка