http://medapparatura.com.ua

Уреаплазма : Як лікувати інфекцію?

Людський організм постійно атакують різні інфекції, деякі з них можуть бути абсолютно нешкідливими в звичайному стані, але нести суттєву загрозу під час вагітності. Одна з таких інфекцій – уреаплазма. Що ж таке уреаплазмоз і чим він небезпечний для нормального перебігу вагітності?

Причини і симптоми уреаплазмоза

Уреаплазмозом називається інфекційна хвороба, яку викликає бактерія уреаплазма. Це умовнопатогенні мікроорганізми, які є частиною мікрофлори піхви більшої половини жінок, проте в певних умовах і при високій концентрації можуть приносити істотну шкоду. Якщо імунітет жінки знижується, причиною чого часто є вагітність, бактерії починають розмножуватися.

Носіями уреаплазми можуть бути як чоловіки, так і жінки. Найпоширеніший спосіб зараження – статевим шляхом під час незахищеного акта. Також уреаплазмою може заразитися дитина під час пологів.

У жінки дані бактерії мешкають переважно у піхву, але можуть також бути і в матці, сечовому міхурі. Симптоми хвороби на ранній стадії слабо виражені. У жінок це:

  • слизові виділення з піхви білуватого кольору;
  • відчуття свербіння і печіння в ділянці піхви;
  • болі внизу живота.

У чоловіків хвороба проявляється:

  • печіння в сечовипускальному каналі;
  • невеликими слизовими виділеннями.

Як видно, симптоми уреаплазмоза дуже схожі з іншими сечостатевими захворюваннями (наприклад, з молочницею), вони можуть з’являтися, то зникати. Однак зволікати з лікуванням не варто, адже наслідки можуть бути серйозними.

Уреаплазмоз і вагітність

Особливо небезпечний уреаплазмоз при вагітності, хоча тут не все так однозначно. Можна виносити і народити здорову дитину у термін, навіть маючи уреаплазму. Все залежить від конкретного випадку і того, як склалися обставини. Деякі лікарі вважають, що оскільки уреаплазма є природною частиною мікрофлори піхви, то шкоди від неї бути не може. Інші з ними не погоджуються: все залежить від часу інфікування і концентрації бактерій.

Отже, під час вагітності уреаплазма може призвести до:

  1. Інфікування плода. Якщо це сталося у 1-му триместрі, висока вірогідність розвитку у нього патологій, що призводить до завмирання вагітності. Також інфекція може потрапити до малюка при пологах.
  2. Викидиш або передчасних пологів. Ці бактерії можуть розпушити шийку матки і спровокувати її передчасне розкриття, внаслідок чого плід відторгається.

Лікування уреаплазми

Краще всього проводити діагностику на етапі планування вагітності. Для цього беруться спеціальні мазки і проводяться аналізи, результати яких будуть готові десь через тиждень. Якщо хвора жінка, її статевий партнер (партнери) також хворий, тому лікування потрібно проходити разом.

Уреаплозмоз лікується антибіотиками, тому при вагітності робити це важко. Якщо така необхідність стоїть гостро, лікування проводять на строк не раніше 20-22 тижнів, коли вплив антибіотиків на плід не такий шкідливий, як в першому триместрі. Тут потрібно враховувати співвідношення ризик-користь від застосування терапії.
Тривалість лікування – близько 10 днів, через місяць після його початку потрібно перездати аналізи, щоб переконатися в ефективності терапії.

Уреаплазма може призвести до значних проблем під час вагітності, тому перевіритися на її наявність і за необхідності пролікуватися бажано заздалегідь.

Будьте здоровi  «медаппаратура»

При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на medapparatura.com.ua обов’язкове.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка