Варикозне розширення вен: причини та їх наслідки

Діагноз «варикозне розширення вен нижніх кінцівок» настільки поширений, що люди не приділяють захворювання необхідну увагу. Але наслідки розвитку варикозу можуть стати досить плачевними, тому краще все-таки звернути увагу на проблему на ранній стадії і вчасно почати з нею боротися.

Можливі причини варикозу

Варикозне розширення вен – це хвороба, при якій вени розтягуються, викривляються, розширюються і втрачають свою природну еластичність. З-за цього ноги сильно втомлюються, болять і набрякають до кінця дня, пізніше на них з’являються косметичні дефекти у вигляді венозних сіточок і роздутих вен, що дуже негарно саме по собі, а також досить небезпечно. Найгірше наслідок варикозу – розвиток тромбофлебіту. При цій хворобі тромб утворюється у відні, може відірватися від стінки судини в будь-який момент потрапити в судини легенів і порушити роботу дихальної системи. З-за цього людина може померти.

Причини варикозного розширення вен кілька:

  1. Погана спадковість. Варикозне розширення вен вважається сімейною хворобою, адже через гени передаються людині особливості будови судин. У 90% випадків хвороба дістається нам у спадок, особливо по жіночій лінії.
  2. Вагітність. Під час очікування малюка у жінки істотно знижується тонус вен, також на них чинить тиск постійно зростаюча матка. Крім того, не варто забувати, що в період вагітності майбутня мама суттєво додає у вазі. А пологи – це взагалі випробування для вен.
  3. Умови праці. Люди, які через особливості своєї професії змушені постійно стояти, більш схильні до ризику розвитку варикозу. Йдеться про продавців, кухарів, офіціантів, перукарів, робітників біля верстата. Крім того, шкідливо постійно сидіти, тому офісна робота – також несприятливий фактор у даному випадку. Також шкідливо сидіти в позі «нога на ногу».
  4. Незручне взуття і одяг. Вузька взуття, особливо на високих підборах – вірний шлях до варикозу. Вона значно збільшує навантаження на ноги і вени на них. Також шкідливо носити занадто обтягуючий, вузьку одяг, наприклад, періодично модні вузькі джинси.
  5. Надмірні фізичні навантаження. Особливо небезпечний підйом ваги, силові тренування, єдиноборства.

Що робити при перших ознаках варикозу?

Якщо у вас надмірно втомлюються, набрякають або болять ноги, з’явилася венозна сіточка на ногах, зверніться за допомогою до фахівця, щоб не допустити розвитку хвороби. Лікування варикозного розширення вен займається флеболог, але якщо у вашому населеному пункті не приймає цей вузький спеціаліст, можна звернутися до хірурга.

На ранній стадії розвитку хвороби варикоз лікують консервативними методами: за допомогою гелів і мазей, препаратів проти венозної недостатності. Також можливо, лікування лазером, озонотерапії. Якщо варикозне розширення вже в занедбаному стані, необхідно хірургічне втручання – флебектомія. Тоді хвора відень просто видаляється.

Щоб уникнути варикозу, потрібно вести активний спосіб життя, більше рухатися: ходити, плавати, їздити на велосипеді. Також варто стежити за своїм харчуванням, щоб не допускати появи зайвої ваги, який дуже несприятливо позначається на стані вен. Не зловживайте взуттям на високих підборах і вузькою одягом, щоб не допускати венозного застою, набряків і порушення живлення дрібних судин пальців ніг.

І пам’ятайте: варикозне розширення вен нижніх кінцівок може призвести до тромбофлебіту, що дуже небезпечно для здоров’я і життя людини. Тому не забувайте про важливість профілактики та своєчасного лікування цієї хвороби.

Будьте здоровi  «медаппаратура»

medapparatura.com.ua

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка