medapparatura.com.ua

Види та ремонт датчиків УЗД

Існують різноманітні модифікації УЗ датчиків, призначених для конкретних обстежень. Практично всі вони належать до покоління універсальних мультичастотных пристроїв — лікар підбирає частоту з робочого діапазону (зазвичай від 2 до 5 МГц).

Види УЗ датчиків

1. Конвексні

Називається так, оскільки УЗ-перетворювач має форму опуклої (конвексной) решітки. Забезпечують велику зону огляду, що розширюється при дослідженнях на середній і великій глибині. Володіють високим поперечним роздільною здатністю. Але за рахунок опуклої форми можуть спотворювати близькі до поверхні структури. Із зменшенням частоти сканування збільшується глибина дослідження і падає дозвіл на малій глибині.

2. Лінійні

Аналогічні конвексным за принципом дії, але відрізняються плоскою поверхнею без кута огляду. Призначені для обстежень суглобів та інших твердих областей, які не вдається втиснути датчик конвексного типу. В якості прошарку для ущільнення прилягання лінійного датчика використовується вирівнює водяна насадка. Різновиди операційних плоских датчиків: T-, I-, U-, L-образні, гнучкі лапароскопічні.

3. Мікроконвексні

Працюють на частоті 4-9 МГц. Використовуються в багатопрофільних клініках для кардіологічних, неонатальних, порожнинних досліджень. В хірургії — для огляду операційного поля (випускаються у вигляді пальцевої насадки). medapparatura.com.uaВисока кривизна оптимальна для трансректальных і внутривагинальных досліджень, огляду тканин через тім’ячко у новонароджених.

4. Фазірованні

Влаштовані складніше інших видів датчиків. Відрізняються малим розміром і невеликий робочою поверхнею — оптимальна конфігурація для кардіології. За рахунок високої частоти відмінно візуалізують рухомі структури. Підтримують паралельну роботу в будь-якому режимі, в тому числі безперервно-хвильового доплера. На відміну від микроконвексных датчиків, здатні змінювати напрям променя, тому кривизна тут не потрібно.

Поки не вирішені такі проблеми фазированного сканування, як зниження якості зображення по краях, звуження огляду на малій глибині, недовговічність датчиків.

5. Механічні

Поділяються на дві групи — з маятниковим і обертовим УЗ перетворювачем. Незважаючи на появу нових типів датчиків, залишаються єдиним варіантом секторального обстеження в діапазоні 180-360 градусів. Оптимальні для внутрішньопорожнинних обстежень. Також дозволяють за рахунок малого розміру працювати у важкодоступних анатомічних утвореннях, наприклад, усередині судин.

Мінуси їх у тому, що за рахунок рухів механіки іноді можлива вібрація, ускладненість отримання достовірної картинки на малій глибині, зниження поперечного дозволу на великих глибинах.

Ремонт датчиків УЗД :

З приводу ремонту ви можете ознайомитись,перейшовши за посиланням http://medapparatura.com.ua/ремонт-и-диагностика-медицинской-тех/

medapparatura.com.ua/

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.

Заказ обратного звонка